Rock am Ring festivali Almanya'da 'terörizm' korku sonrasında devam ediyor

Almanya'nın en büyük müzik festivallerinden biri, "potansiyel bir terörist tehdidi" yüzünden bölgenin tahliye edilmesi gerektiği bir günden sonra devam etmek.

Rock am Ring festivali Almanya'da 'terörizm' korku sonrasında devam ediyor
Rock am Ring festivali Almanya'da 'terörizm' korku sonrasında devam ediyor Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Kaya am Ring organizatörleri söyledi yoğun aramalar polis tarafından yürütülen ve performanslar erken Cumartesi öğleden sonra devam edeceğini edilmişti.
Pazar günü sona erecek olan Nürburgring yarış pistinin yakınındaki etkinliğe yaklaşık 90.000 kişinin katılmaları bekleniyor.
Geçtiğimiz ay, Manchester'daki bir konserde düzenlenen bir intihar saldırısı 22 kişiyi öldürdü.
Cumartesi günü Rock am Ring oynamaktan dolayı kendi yerli Manchester'daki saldırının kurbanlarına yardım etmek için Salı günü ilk kez tek başına oynayan eski Oasis öncü Liam Gallagher oydu.

Alman polisi, bombalamanın Rock am Ring planlamasında değişikliklere neden olduğunu ve güvenlik görevlilerinin sayısının 1.200'e yükseldiğini söyledi.
Taraftarlar Cuma günü Alman sakinleri Rammstein'ı "sakin ve kontrollü" bir şekilde terk etmeleri istendiğinde Nürburg Arena'da görmeyi umuyorlardı.
Yakındaki Koblenz kentindeki polis "bir terör tehdidinin ortadan kaldırılmasını imkansız kılan somut bir uyarı" aldıktan sonra festivalde geçici olarak durma talimatı verdiklerini belirttiler, ancak ayrıntı vermedi.
Cumartesi sabahı, festivalin organizatörleri "devam edeceğini" açıkladı.

Bir bildiride "Komple şenlik alanının yoğun taramaları ve taranmasının ardından polis tarafından potansiyel bir terör tehdidi şüphesi bulunmadı" dedi.
"Rock am Ring 2. günde kurulum başladı ve programın öğleden sonra yeniden başlatılması inanılmaz derecede disiplinli fanlar saygı ve şükranlarımızı hak ediyor."
Rammstein ve Liam Gallagher'in yanı sıra İngiliz hareketleri Bastille ve Rag'n'Bone Man'in de ana sahnede Cuma akşamı gerçekleştirmeleri gerekiyordu.
Cumartesi gününün başında Alman punk grubu Die Toten Hosen, Pazar günleri ise Ermeni-Amerikan ağır metal grubu System of a Down.
Geçtiğimiz sene, Rock am Ring'in son günü, yıldırım çarpması yüzlerce kişi yaralandığında iptal edildi .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor