Reformlar, başlangıçlar için alanı artırabilir

Reformlar, başlangıçlar için alanı artırabilir
Reformlar, başlangıçlar için alanı artırabilir Admin
Bu içerik 276 kez okundu.

 

Yunanistan, önümüzdeki beş yıl içinde, Yunanistan'ın belirli reform politikalarını yerine getirmesi koşuluyla, Yunanistan İşbirliği Federasyonu'na (SEV) göre, 20 bin yeni işin yaratılmasına ve beyin göçünün tersine çevrilmesine yol açacak olan 2,100 girişimde bir büyüme alanı haline gelebilecekti. ve yeni işletmeler için ekosistemlerin geliştirilmesine yönelik teşvikler sunar.

Yunanistan'ın 2012 ve 2016 yılları arasında 250 milyon euroluk yatırıma yatırılmasına ve 10'dan fazla işletme inkübatörüne ve girişim sermayesi fonuna sahip olmasına rağmen, SEV Yunanistan'daki yeni nesil işletmeler için ortaya çıkan ekosistemin ciddi zorluklar yaşadığını savunuyor. 2017 yılında 100.000 kişi başına düşen yenilikçi işletmeler, diğer Avrupa ülkelerinin çoğuna göre önemli ölçüde geride kaldı.

SEV'e göre, Yunanistan'da inovasyona girmenin önündeki en büyük engel, üniversiteler ve işletmeler arasındaki sınırlı işbirliği, inovasyon ve teknolojik gelişime yapılan düşük yatırımlar ve yeni kurulan Yunan şirketleri arasındaki düşük orandaki inovasyonlardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser