Rahim Filmi Nasıl Çekilir

Rahim Filmi Nasıl Çekilir
Rahim Filmi Nasıl Çekilir Admin
Bu içerik 167 kez okundu.

 

Ocak ayı tüm dünyada kadın hastalıklarına ve tedavi yöntemlerine dikkat çekildiği bir ay olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikle kadınların periyodik kontrollerini yaptırmaları, vücutlarını tanımaları ve herhangi bir anormallik hissettikleri zaman mutlaka muayene olmaları gerektiği, her dönemde üzerinde durulan önemli konulardan biri.

Rahim, rahim ağzı, rahim duvarı, tüpler ya da yumurtalıkların sağlıklı olması üreme sağlığı ve total sağlıklı olma durumunu da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle üreme döneminde ve menopoz dönemindeki her kadının periyodik kontrollerini aksatmaması gerekmektedir. Özellikle anne olmak isteyen kadınların rahim filmi çektirerek rahim içerisinde ya da tüplerde herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmeleri önerilmektedir. Ancak pek çok kadın rahim filmi nerede çekilir sorusunun cevabını bilmedikleri için yaklaşık 2 – 3 dakikalık bu işlemden korkmaktadır.

Rahim filmi; adet gününün 5 ila 11. günleri arasında rahim boşluğunun röntgen ışınını geçirmemesi için özel olarak üretilmiş iyotlu sıvı ile doldurulması, vajinaya spekulum yerleştirilmesi ile birlikte katater yardımı ile çekilmektedir. Son teknolojik cihazlar sayesinde rahime herhangi bir baskı ya da fiziksel müdahalede bulunulmasına gerek yoktur. Halk arasında rahim filmi HSG olarak tıp dilinde kullanılmaktadır. HSG yani histerosalpingografi; rahim içerisinde ya da rahim duvarındaki anomaliliklerin tespiti ve tüplerin açıklık – kapalılık durumlarının kontrolü amacı ile çekilmektedir.

Bir tanı yöntemi olarak geliştirilen rahim filmi uygulaması; herhangi bir durumda tıkanmış tüpleri açabilmesi ve gebelik oluşumunu sağlaması yönü ile de tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemi infertil hastaların tamamı için umut ışığı olmamakla birlikte tüplerin geri dönüşümlü tıkanıklık durumunda geçerlidir.

Bugün birçok kadın rahim filmi çektirmekten korkmakta ve rahim filmi fiyatını merak etmektedir. Uygulama çok kısa ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilirken fiyat açısından da ekonomiktir.

Detaylı bilgi için : https://www.rahimfilmi.info/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında