Putin ve Trump kendi sözleriyle

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başbakanı Donald Trump ile Hamburg, Almanya'daki G20 zirvesinin oturum aralarında bu hafta ilk kez bir araya gelecek.

Putin ve Trump kendi sözleriyle
Putin ve Trump kendi sözleriyle Admin
Bu içerik 113 kez okundu.

 

Kremlin, Suriye ve Ukrayna da dahil olmak üzere dış politika konularında sıkıntı çekecek "tam teşekküllü, otur-top toplantı" yapacaklarını söyledi.

Toplantı, geçen yılki ABD seçimlerinde Rusya'ya yapılan müdahalenin ve Rusya'nın Demokrat adayı Hillary Clinton'a karşı Bay Trump'u şiddetle tercih ettiğine dair söylentilerin neden olduğu yakıtla, Bay Putin ile Bay Trump arasında "bromance" konusunda aylarca spekülasyon öncesi geldi.

BBC İzleme, iki liderin son yıllarda birbirleri hakkında söylediklerini inceliyor.

Gri çizgi

Putin on Trump

Vladimir Putin, Donald Trump hakkındaki görüşleri konusunda oldukça korunuyordu. ABD'li meslektaşı ile ilgili yaptığı son açıklama Haziran ayında gerçekleşti ve Trump'ı "doğrudan ve açık" bir kişi olarak tanımladı ve "taze bir görünümü" vardı.

17 Aralık 2015: "Hiç şüphesiz, yetenekli, çok yetenekli, çok renkli biri, meşruluğunu belirlemek bizim işimiz değil, bu ABD seçmenlerine kalmış, ancak başkanlık yarışında mutlak lider" dedi.

27 Ekim 2016: "Seçmenlerin kalbine girmek için bir yöntem seçti ... Tabii ki o da abartılı davranıyor, bunu görüyoruz, ancak bence bunun bir nedeni var: Elitlerin yaşamaktan bıktığı ABD toplumunun bir bölümünü temsil ediyor. Onlarca yıldır iktidarda. "

9 Kasım 2016: "Seçim döngüsünün tamamlanmasıyla Amerikan halkını tebrik etmek isterim ve Bay Donald Trump bu seçimdeki zaferiyle ... Rusya hazır ve ABD ile tam teşekküllü ilişkileri yeniden tesis etmek istiyor" dedi.

4 Aralık 2016: "İş dünyasında başarı elde edebildi, ki bu onun akıllı bir adam olduğunu gösteriyor ve eğer akıllı bir adamsa bu, bu farklı sorumluluk seviyesini tam ve hizla farkedeceği anlamına geliyor. Bu bakış açısı göz önüne alındığında. "

1 Haziran 2017: "Geleneksel politikacılarla aynı kategoriye sokulamaz, olağanüstü avantajlar görürüm çünkü o yeni bir manzaraya sahip bir kişidir ... Bazıları onun gibi, bazıları da yok."

Gri çizgi

Putin Üzerindeki Trump

Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında Bay Trump, Başkan Putin ile "muhtemelen Rus lideriyle iyi bir ilişki kuracağını" söyleyerek olumlu bir şekilde konuştu. Bununla birlikte, son aylarda Putin hakkındaki söylemi belirgin bir şekilde daha da mahrum hale geldi.

28 Nisan 2016: "Bence gerçekten güzel şeyler söyledi, bana bir dahi dedi:" Trump bir dahiyim. " Tamam, yani, bilirsin, bu güzel ... Bana çok hoş geldi. "

28 Temmuz 2016: "Clinton'a saygısı olduğunu sanmıyorum Sanırım bana saygı duyuyor, onunla geçinmek harika olur" dedi.

7 Eylül 2016: "Adam bir ülkede çok güçlü bir denetime sahip ... Bu çok farklı bir sistem ve sistemi beğenmedi ama kesinlikle bu sistemde Başkanımızdan çok daha fazla lider oldu. lider."

27 Ocak 2017: "Bay Putin'i tanımıyorum, umarım harika bir ilişki kurabiliriz, bu mümkün ve bunu yapmamamız da mümkündür ... Neler olacağını göreceğiz."

19 Mart 2017: "Onu tanımıyorum ama kesinlikle sert bir kurabiyesidir, Rusya için nasıl bir şey yaptığını bilmiyorum, bir gün bulacağız" dedi.

Trump telefonla Putin'le konuşuyor.Görüntü telif hakkıGETTY IMAGES

Resim yazısıİki adam, Trump açılışından kısa süre sonra telefonla konuştu.

BBC İzleme, dünyadaki TV, radyo, web ve basılı medyadan gelen haberleri raporlar ve analiz eder. Twitter'da BBC İzleme'yi izleyebilirsiniz .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması