Projektörlerin Kullanım Alanları

Projektörlerin Kullanım Alanları
Projektörlerin Kullanım Alanları Admin
Bu içerik 418 kez okundu.

 

Projektörler hepimizin bildiği gibi özellikle endüstriyel aydınlatma alanında önemli bir yer tutmaya devam etmekte. Bu bağlamda özellikle açık alanların aydınlatmasında günümüzün olmazsa olmaz aydınlatma ürünleri olarak projektörler gösterilmektedir. Bu yazımızda projektör ürünlerinin kullanım alanları ve bu ürünleri seçerken dikkat etmeniz gereken konular gibi birçok faktörü sizler için ele almak istiyoruz.

Projektör sözlük anlamı ile dar, düz ve uzun bir ışık demeti çıkaran, karanlıkta uzak hedefleri aydınlatmak için kullanılan genellikle çevresinde döndürülebilir şekilde tasarlanmış güçlü ışık kaynağı olarak ifade edilmektedir. Günümüzde birçok alanda eski projektör sistemlerinin yerine led projektör modelleri tercih edilmektedir. Uzun ömürlü, bütçe dostu ve yüksek performans sunan led projektör modelleri yüksek ışık güçleri, modüler yapıları ve yedek parçalarına kolay ulaşım imkanları gibi birçok sebepten dolayı tercih edilmektedirler.

Led Projektör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Belli Başlı Faktörler

Led projektör ürünleri seçiminizde yazımızın başında da bahsetmiş olduğumuz gibi yüksek ışık güçleri, modüler yapıları ve yedek parçalarına kolay ulaşım imkanları gibi birçok faktör etmen durumdadır. Dilerseniz projektör seçiminde dikkat etmeniz gereken hususları kısaca özetleyelim.

Yüksek Işık Gücü: Led projektör modelleri genel olarak baktığımızda limanlar, endüstriyel alanlar, yüksek tavan aydınlatmaları ve otoparklar gibi alanlarda tercih edilmektedirler. Bu noktada uzun ve3 geniş alanların aydınlatmasında kullanılan projektörlerde enerji verimi ve daha geniş bir alanı aydınlatma gibi önemli bir hal almaktadır. Bu nedenle ürünleri endüstriyel ortamlar ve otoparklar gibi alanlarda kullanacağınız için perfomanslı ürünleri tercih etmeniz ve voltaj problemi çıkartmayacak ürünleri tercih etmeniz oldukça önemli olacaktır.

Dayanıklı Yapı: Bildiğiniz gibi projektörler büyük oranda dış ortamların aydınlatmasında tercih edilmektedirler. Bu noktada arge aşamasında led projektör ürünleri darbe dayanım testleri gibi testlere tabi tutulmaktadır. Projektör tercihinizde üretici firmanın ürününü bu tip testlere tabi tutup tutmadığını ve ürünün testleri geçip geçmediğini bilmeniz doğru tercih yapmanıza aracılık edecektir.

Modüler yapı ve yedek parça temin kolaylığı: Modüler yapı, LED leri içinde barındıran daha küçük ve bütünleşik parçalardan oluşan yapılara verilen genel isimdir. Bu bağlamda birçok led projektör ürününde parçaların isteğe göre düzenlenebildiğini ifade edebilmemiz mümkündür. Led projektör ürünlerinin modüler şekilde üretilmiş olmalarının avantajı ise arıza ve kırılma gibi durumlarda acil müdahale imkanı sağlamalarıdır.

Led projektör seçiminizde ürünün TSE, CE, IP66, IK9 gibi belgelere sahip olup olmadığı gibi konulara dikkat etmeniz avantajınıza olacak unsurlardan birisidir. 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni otobüs hatları 23 Ağustos'ta hizmete giriyor
Yeni otobüs hatları 23 Ağustos'ta hizmete giriyor
Denizli'de 19 Yeni Otobüs Hattı Açıldı
Denizli'de 19 Yeni Otobüs Hattı Açıldı