Profesyonel Site Yönetimi Seçerken Bu 5 Unsura Dikkat Edin!

Profesyonel Site Yönetimi Seçerken Bu 5 Unsura Dikkat Edin!
Profesyonel Site Yönetimi Seçerken Bu 5 Unsura Dikkat Edin! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Site/Apartman Yönetimi; 634 sayılı kat mülkiyeti kanunu ve bu kanunun atıf yaptığı diğer kanun ve yönetmelikler çerçevesinde “atanmış site yöneticisi” tarafından gerçekleştirilir.  Aşağıdaki 5 unsura dikkat ederek site yönetiminiz için doğru yönetici firmayı seçebilirsiniz.

  1. Profesyonel Site Yönetimi hizmeti aldığınız firmanın vizyonu, sürdürülebilir bir şekilde site sakinlerinin memnuniyetini sağlamak; misyonu ise siteyi daha güvenli, daha temiz, daha bakımlı, sakinlerin kendini özel hissedebileceği yaşam alanı oluşturmak olmalıdır.
  2. Site yönetiminin organizasyon yapısı, eğitimli personel- doğru malzeme- rutin eğitim- standardize prosedürler dörtgeni şeklinde olmalıdır.
  3. Site yönetimi işlerini başta Kat Mülkiyeti Kanunu olmak üzere yürürlükteki tüm kanun, tüzük ve yönetmeliklerin yöneticiye yüklediği görev ve sorumluluklar çerçevesinde gerçekleştirmelidir.
  4. Site Yönetimi Denetim Kurullarının Görevi, asgari üç ayda bir site yönetim kurulu faaliyet, kayıt-kuyudat ve işletme harcamalarının,  kat mülkiyeti kanunu, yönetim planı ve genel kuruş karalarına göre denetlemek ve denetim sonucunu maliklere yayınlamak olmalıdır.
  5. Profesyonel Site Yöneticisi mutlaka tecrübeli olmalıdır. Referans sunabilmelidir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şempanzeler, bizden daha güçlü görünüyor
Şempanzeler, bizden daha güçlü görünüyor
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında