Profesyonel Site Yönetimi Seçerken Bu 5 Unsura Dikkat Edin!

Profesyonel Site Yönetimi Seçerken Bu 5 Unsura Dikkat Edin!
Profesyonel Site Yönetimi Seçerken Bu 5 Unsura Dikkat Edin! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Site/Apartman Yönetimi; 634 sayılı kat mülkiyeti kanunu ve bu kanunun atıf yaptığı diğer kanun ve yönetmelikler çerçevesinde “atanmış site yöneticisi” tarafından gerçekleştirilir.  Aşağıdaki 5 unsura dikkat ederek site yönetiminiz için doğru yönetici firmayı seçebilirsiniz.

  1. Profesyonel Site Yönetimi hizmeti aldığınız firmanın vizyonu, sürdürülebilir bir şekilde site sakinlerinin memnuniyetini sağlamak; misyonu ise siteyi daha güvenli, daha temiz, daha bakımlı, sakinlerin kendini özel hissedebileceği yaşam alanı oluşturmak olmalıdır.
  2. Site yönetiminin organizasyon yapısı, eğitimli personel- doğru malzeme- rutin eğitim- standardize prosedürler dörtgeni şeklinde olmalıdır.
  3. Site yönetimi işlerini başta Kat Mülkiyeti Kanunu olmak üzere yürürlükteki tüm kanun, tüzük ve yönetmeliklerin yöneticiye yüklediği görev ve sorumluluklar çerçevesinde gerçekleştirmelidir.
  4. Site Yönetimi Denetim Kurullarının Görevi, asgari üç ayda bir site yönetim kurulu faaliyet, kayıt-kuyudat ve işletme harcamalarının,  kat mülkiyeti kanunu, yönetim planı ve genel kuruş karalarına göre denetlemek ve denetim sonucunu maliklere yayınlamak olmalıdır.
  5. Profesyonel Site Yöneticisi mutlaka tecrübeli olmalıdır. Referans sunabilmelidir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor