PM, Mitsotakis ekonomisi üzerindeki boks maçı, Prespes adı anlaşma

PM, Mitsotakis ekonomisi üzerindeki boks maçı, Prespes adı anlaşma

Başbakan Aleksis Çipras ve Yeni Demokrasi lideri Kyriakos Mitsotakis Ocak üzere boşaltılan planlı bütçe kesintileri, ekonomik politikanın yanı sıra Makedonya Eski Yugoslav Cumhuriyeti ile Yunanistan 'ın çekişmeli adı anlaşma üzerinde işlem kancalar iptal etmek öncesinde oy Salı günü TBMM'de çatıştılar (FYROM).

PM, Mitsotakis ekonomisi üzerindeki boks maçı, Prespes adı anlaşma
PM, Mitsotakis ekonomisi üzerindeki boks maçı, Prespes adı anlaşma Admin
Bu içerik 628 kez okundu.

 

Erken seçim konusunda artan söylentiler üzerine son haftalarda şiddetlendi siyasi kutuplaşma Tsipras, hükümeti ve ND ayıran “derin ideolojik ve politik çizgiler” işaret ile Salı günü tırmandı.

hükümetinin 620.000 emeklilerin bu yıl daha da kesik ve emniyete artışlardan emekliler kurtarmıştı iddia eden Tsipras geç Şili diktatörün özelleştirilen emeklilik planı atıfta bulunarak, “Pinochet tarzı emeklilik sistemini” bir önermekle Mitsotakis suçladı.

Tsipras Mitsotakis sadece Ocak ayında yürürlüğe girmesi nedeniyle olmuştu emeklilik kesintileri siyasi sayı üzerinde ama ideolojik olarak bu tedbirleri destek verdiğini sayım olmasaydı belirtti. 

Mitsotakis ikiyüzlülüğün ve Tsipras suçlayarak geri vurmak “sen gaspedici edilmiştir kendi gelirlerinden vatandaşlara ipuçlarını paylaşabilirsiniz böylece belirgin hayırsever maske takıyor.” Oyu planlanan emeklilik indirimleri iptal etmek için, Mitsotakis söylediği gibi açık açık, “bize, onların azaltılması için değil imzaladı.” 

ND lideri nedeniyle ülkenin hükümetin ekonomi politikasına daha Avrupalı ​​yardım “yalvarıyor” riski altında olup geçmeli sandık çağrısında konusunda uyardı. “Sen tamamladığınızda, anlıyoruz! ülkeyi sürüklemek zorunda bırakmayın”dedi. 

Mitsotakis ayrıca ND lideri Parlamentosu'nda böyle bir şey söyleyebiliriz “öfkeli” olduğunu söyledi Tsipras, öfkeli imbikten isteyen “Makedonya [anlaşma] için emeklilik dışı kesim ticareti” suçladı. 

Sözde Prespes anlaşma ile ilgili olarak, Tsipras hem FYROM anayasal değişiklikler ve onun egemen görevlilerinin ifadeleri anlaşmanın ruhunu yansıtması gerektiğini belirtti.

“Bu olmazsa, anlaşma ne ileriye taşımak ve uluslararası kuruluşları komşu ülkenin üyelik edecek” dedi. Söz konusu açıklama Makedonya kuzey Yunan bölge üzerinde irredantist hırsları yansıtan olarak Yunanistan'da görülen bir “Makedon” azınlık ve diline göre Makedonya Başbakanı Zoran Zaev'in tarafından çekişmeli başvuruları izledi. 

Savunma bakanı ve aynı zamanda sağcı Bağımsız Yunanlılar (ANEL) lideri Tsipras koalisyon ortağı Panos Kammenos, Prespes anlaşma Meclis'e gelirse partisinin hükümetten desteğini çekeceğini tekrarladı.

“Biz teriminin kullanımı ile katılmıyorum 'Makedonya'” diye konuştu. “Zaman kısmına bizim yolları için gelirse, bunlar ayıramaz” diye solcu Syriza göndermede bulundu.

Bakan ayrıca anlaşmanın farklı yorumları kabul etmeyecektir Tsipras iddiasına duyduğu memnuniyeti ifade ederken “Zaev sürekli onun ifadelere olumsuz yapar olarak Prespes anlaşması öldü” Ancak, ilan etti.

İnternet üzerinden

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 yılı için Dövizli-Bedelli askerlik ücretleri ve başvuru kılavuzu yayımlandı! İşte 2020 yılının bedelli askerlik ücreti
2020 yılı için Dövizli-Bedelli askerlik ücretleri ve başvuru kılavuzu yayımlandı! İşte 2020 yılının bedelli askerlik ücreti
Denizli'de Evde Bakım ve Sağlık Merkezi 16.000'den fazla vatandaşa ulaştı
Denizli'de Evde Bakım ve Sağlık Merkezi 16.000'den fazla vatandaşa ulaştı