Periyodik Kontrol İçin Prosafety İle Çalışın

Yapılan araştırmalara göre, Türkiye’de yıllık ortalama 74 bin iş kazası meydana geldiği, 1152 işçinin maalesef hayatını kaybettiği, 1888 kişinin ise sakat kaldığı tespit edilmiştir. Yine aynı araştırmada, bu kazaların Türkiye’ye maliyetinin 40 milyar TL. civarında olduğu bildirilmiştir.

Periyodik Kontrol İçin Prosafety İle Çalışın
Periyodik Kontrol İçin Prosafety İle Çalışın ahmet
Bu içerik 80 kez okundu.

Yapılan araştırmalara göre, Türkiye’de yıllık ortalama 74 bin iş kazası meydana geldiği, 1152 işçinin maalesef hayatını kaybettiği, 1888 kişinin ise sakat kaldığı tespit edilmiştir. Yine aynı araştırmada, bu kazaların Türkiye’ye maliyetinin 40 milyar TL. civarında olduğu bildirilmiştir. İşin ilginç tarafı ise meydana gelen iş kazalarının %98 civarındakilerin önlenebilir nitelikte olduğudur. Alınacak küçük tedbirler ve personele verilecek eğitimler ile binlerce kişinin hayatını kurtarmak mümkün hale gelebilirdi.

Maalesef ki dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de iş kazaları binlerce insanın yaşamını yitirmesine, sakat kalmasına ve ciddi ekonomik kayıpların ortaya çıkmasına neden olmaktadırlar. Son yıllarda yapılan düzenlemeler ile iş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan düzenlemeler sonrasında iş kazalarında bir miktar azalma olmuştur. Ancak, iş kazası ve ölüm olaylarının Avrupa’da en fazla meydana geldiği ülkeyiz.

İnsanlara iş kazasının önlenebilmesi adına yasaklar koymak, yasal düzenlemeler yapmakla mümkün olmamaktadır. Evet bu yasalar ve cezalar sonucunda iş kazaları bir nebze olsun azaltıldı, ancak hala en yüksek iş kazalarının yaşandığı ülkeler arasında bulunmaktayız. Bu kazaları önlenebilmesi için bir kere iş kazalarının büyük oranda çalışanlardan kaynaklandığını bilmemiz gerekiyor. Bu da en önemli eksikliğin eğitim eksikliği olduğunu göstermektedir. Bu anlamda hem işverenlere hem de çalışanlara gerekli eğitimlerin verilebilmesi için İş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına büyük iş düşmektedir. İnşallah bu uzmanların sayısı arttıkça daha fazla güzel gelişmelere ve daha düşük istatistiklere sahip oluruz. Ancak şunu da belirtmeliyim ki uzmanlara verilen bu eğitimlerle bunun önüne geçebilmemiz de çok zor.

İş güvenliği uzmanlarının en büyük eğitimi sahada olmaktadır. Yani teorik eğitimden ziyade pratik eğitim, iş alanlarında verilen eğitimler ile uzmanlar iyi seviyelere gelebilmektedirler.

Prosafety firması, yıllardır bu hizmette bulunan, tecrübeli İş Güvenliği Uzmanlarını bünyesinde barındıran, kaliteli iş ve hizmetten taviz vermeyen bir firmadır.

İşyerlerinin yasalar gereği yaptırmak zorunda oldukları periyodik kontrol, gürültü ölçümü ve ortam ölçümü gibi hizmetlerinizde her zaman kaliteli hizmetin adresi olan Prosafety firması tercih edebilirsiniz.

Periyodik kontrol, gürültü ölçümü ve ortam ölçümleri gibi ihtiyaçlarınız için www.prosafety.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması