Periyodik Kontrol

Bir işletmede mevcut olan iş kazaları yalnızca yüksekten düşme, iş makinasının yanlış kullanımı ya da yük devirme gibi sebepler ile meydana gelmez.

Periyodik Kontrol
Periyodik Kontrol ahmet
Bu içerik 0 kez okundu.

            Bir işletmede mevcut olan iş kazaları yalnızca yüksekten düşme, iş makinasının yanlış kullanımı ya da yük devirme gibi sebepler ile meydana gelmez. İş kazaları bir ortamda çok fazla gürültüye maruz kalan kişiler için de ya da ortamda bulunan duman ve tozu yetersiz havalandırmadan dolayı solumak zorunda olan işçilerin de başına gelen kazalar için de konu olmaktadır. Bu durum da iş güvenliğinin ikinci bir boyutunu bize göstermektedir. Firmalar iş güvenliği ile ilgili yeterli ve gerekli olan önlemlerin alınması için iş güvenliği uzmanları ve ortak sağlık güvenlik birimleri ile çalışırken bir yandan da işletme içi periyodik ölçümleri yaptırmak durumundadırlar. Ortam ölçümleri yalnızca yasa ile belirtilen şartları taşıyan ölçüm laboratuvarları tarafından yapılmalıdır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan habersiz denetimlerde bu ölçümlere ait olan raporlar incelenir ve onaylı laboratuvarlardan yapılıp yapılmadığı da ortam ölçümü raporlarından anlaşılır.

 

 Ortam Ölçümleri ve Periyodik Kontroller

 

            Ortam ölçümlerinin bir kez yapılmış olması yeterli değildir. Bu ölçümler sürekli olarak belirli bir program dahilinde işletmede yapılmalı ve sonuçlar incelenmelidir. Herhangi bir ölçüm sonucunun kötü duruma doğru gittiği ya da yavaş yavaş yasal sınırların dışına çıktığı durumlarda mutlaka önlemler alınmalıdır. Ölçüm laboratuvarları da denilen isg laboratuvarları işletmelere bu konuda destek sağlamakta ve analiz programlarını yaparak analiz dönemlerini takip etmektedirler. Bu ölçüm laboratuvarlarından birisi de https://www.prosafety.com.tr/hizmetlerimiz/muhendislik-hizmetleri/periyodik-kontrol-hizmetleri/ linkinde yer alan laboratuvardır.

 

 Laboratuvarlar İle İletişime Geçin

 

            Siz de işletmeniz için zorunlu olan bu ölçümleri yaptırmak istiyorsanız öncelikli olarak https://www.prosafety.com.tr/hizmetlerimiz/muhendislik-hizmetleri/periyodik-kontrol-hizmetleri/ linkinden bilgi edinebilir ve sonrasında da laboratuvar yetkilileri ile iletişime geçilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede tüm iş güvenliği ve işçi sağlığı önlemlerini eksiksiz ve yasaya uygun bir şekilde yerine getirmiş olursunuz.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı