Pentagon, Türkiye'yi Suriye'de İSİD ile savaşmaya odaklanmaya çağırıyor

ABD Savunma Sekreteri Jim Mattis, 14 Şubat'ta Brüksel'de düzenlenecek olan NATO toplantısının oturum aralarında yaptığı görüşmede, Türk meslektaşı Nurettin Canikli ile bir araya gelerek, Ankara'yı Irak İslam Devleti ve Suriye'deki Levant ile bir Pentagon bildirisinde savaşmaya odaklanmaya çağırdı 15 Şubat'ta yaptığı açıklamada.

Pentagon, Türkiye'yi Suriye'de İSİD ile savaşmaya odaklanmaya çağırıyor
Pentagon, Türkiye'yi Suriye'de İSİD ile savaşmaya odaklanmaya çağırıyor Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

"[Mattis], ISIS'i yenmek için yapılan kampanyaya yeni bir odaklanma çağrısında bulundu ve terör örgütünün herhangi bir kalıntısının Suriye'de yeniden kurulmasını önlemek için" ifadesi yer aldı.

Açıklamada, ABD'nin Suriye Kürdistan Halk Koruma Birimleri (YPG) için ABD tarafından desteklenmesinden öfkeli olan Kuzey Suriye'deki durum hakkında Ankara ile Washington arasında gerginlik ortasında geldi.

Canikli ve Mattis NATO Savunma Bakanları toplantılarına katılmak için Brüksel'de bulunuyorlardı. Daha önce Canikli, Fransız muadili Floransa Parly ile de bir araya geldi.

Brüksel'deki toplantı 50 dakika boyunca NATO karargahında sürdü. Türkiye'nin yetkili organı olan Anadolu Ajansı, iki tarafın da ayrıntıya sahip olmadığını bildirdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor