Pentagon, Türkiye'yi Suriye'de İSİD ile savaşmaya odaklanmaya çağırıyor

ABD Savunma Sekreteri Jim Mattis, 14 Şubat'ta Brüksel'de düzenlenecek olan NATO toplantısının oturum aralarında yaptığı görüşmede, Türk meslektaşı Nurettin Canikli ile bir araya gelerek, Ankara'yı Irak İslam Devleti ve Suriye'deki Levant ile bir Pentagon bildirisinde savaşmaya odaklanmaya çağırdı 15 Şubat'ta yaptığı açıklamada.

Pentagon, Türkiye'yi Suriye'de İSİD ile savaşmaya odaklanmaya çağırıyor
Pentagon, Türkiye'yi Suriye'de İSİD ile savaşmaya odaklanmaya çağırıyor Admin
Bu içerik 24 kez okundu.

 

"[Mattis], ISIS'i yenmek için yapılan kampanyaya yeni bir odaklanma çağrısında bulundu ve terör örgütünün herhangi bir kalıntısının Suriye'de yeniden kurulmasını önlemek için" ifadesi yer aldı.

Açıklamada, ABD'nin Suriye Kürdistan Halk Koruma Birimleri (YPG) için ABD tarafından desteklenmesinden öfkeli olan Kuzey Suriye'deki durum hakkında Ankara ile Washington arasında gerginlik ortasında geldi.

Canikli ve Mattis NATO Savunma Bakanları toplantılarına katılmak için Brüksel'de bulunuyorlardı. Daha önce Canikli, Fransız muadili Floransa Parly ile de bir araya geldi.

Brüksel'deki toplantı 50 dakika boyunca NATO karargahında sürdü. Türkiye'nin yetkili organı olan Anadolu Ajansı, iki tarafın da ayrıntıya sahip olmadığını bildirdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek