Pendik Boşanma Avukatı

Pendik Boşanma Avukatı
Pendik Boşanma Avukatı Emre
Bu içerik 214 kez okundu.

İnsanlar duygusal birliktelik yaşadıkları insanlarla kendileri için doğru olan zamanda evlenirler. Ancak evlenmek ne kadar bir haksa boşanmak da en az o kadar önemli bir haktır. Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanmalarda insanlar hukuki destek almak durumunda kalabilir.

Hele de çocuk velayet, mal paylaşımı gibi hususlar da dava içeriğinde varsa hukuki destek almak mecburiyet haline gelebiliyor. Siz de bu konuda destek almak için pendik boşanma avukatı arıyorsanız siteye giriş yapabilir ve araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken siteye giriş yapmak ve kendiniz için uygun olan avukat ile iletişime geçmektir.

İstanbul Boşanma Avukatı

İstanbul gibi büyük şehirlerde boşanma oranları çok daha yüksek olduğu için ve aile mahkemelerinde görülen boşanma davaları çok sayıda olduğu için avukat sayısı da buna bağlı olarak fazladır. Türkiye'nin en fazla avukata ev sahipliği yapan ili olan İstanbul'da bu konuda bünyesinde çokça boşanma avukatı barındıran illerden birisidir.

İnsanlar en iyi boşanma avukatı kimse onunla çalışmak istedikleri için çeşitli araştırmalar yapıyor. İstanbul ilinde bulunan ve boşanma davalarına bakan avukatları siteye giriş yaparak görebilir ve tercih edebilirsiniz. Avukatlar yaptıkları iş ve gördükleri davaya göre kıdem, tecrübe kazandığı için insanlar tarafından tercih edilirken çeşitli filtrelerden geçirilirler. İstanbul gibi büyük bir ilde bu filtreleme çok daha fazla olacaktır.

Bu nedenle siz de siteye giriş yaparak istediğiniz özelliklere sahip ve size en iyi hukuki desteği sağlayabilecek olan avukat ile anlaşabilir iletişime geçebilirsiniz. Boşanma avukatları tüm çekişmeli konularda uzmanlaştığı için gönül rahatlığı ile araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Özellikle de İstanbul ilinde yer alan boşanma avukatlarının yoğunlukta olduğu bu ilde siz de bu hukuki ihtiyacınızı karşılamak için siteyi tercih edebilirsiniz.

Boşanma Davası Avukatı

Her mahkeme gibi aile mahkemeleri de gördüğü dosya ve davalarda farklı yasal mevzuatlarına dayanarak hüküm kurarlar. Örneğin ceza davalarında TCK ile CMK mevzuatları daha sık kullanılırken aile mahkemelerinde yani hukuk mahkemelerinde ise HMK çok daha fazla kullanılır.

Bu mahkemede görülen boşanma davaları da bu alanda uzman olan avukatları girebileceği ve vekalet alabilecekleri davalar arasındadır. Siteye girdikten sonra hangi bölgede kaç avukat olduğunu ve bu avukatların genel olarak uzmanlık alanlarının ne olduğunu hemen öğrenebiliyorsunuz.

Boşanma davaları için de bu site üzerinden arama yapabilir ve bulduğunuz avukat ile iletişime geçebilir ya da ziyaret edebilirsiniz. Boşanma davalarında dikkat edilmesi gereken belli başlı konular vardır. Çünkü yukarıda da belirtildiği üzere her boşanma davası çekişmesiz ya da anlaşmalı olmaz. Bazı boşanma davalarında soy bağı, velayet, mal paylaşımı gibi hususlar vardır. Dava bu çekişmeli konuların olması durumunda uzayabiliyor. Celseleri 7 ya da 8'e kadar çıkabilen bu davalar iyi takip edilmediğinde bu konular aleyhe sonuçlanabilir. Bunun önüne geçmek için de sıkı bir hukuki dest5ek almanız gerekecektir.

Peki söz konusu bu çekişmeli konular nedir? Soy bağı evlilik içinde doğmuş olan çocuk ile anne-baba arasındaki hukuki ve sosyal bağdır. Bu bağın evlilik sona ermesi durumunda reddi gibi durumlar da ortaya çıkabiliyor. Hukuk dilinde soybağının reddi olarak bilinen bu konu anne-baba le çocuğun ilişkisini etkileyen bir durumdur.

Özellikle de söz konusu bu bağı koparması durumunu yaratan bu durum mahkeme tarafından kabul ya da reddedilebilir. Evlilik içi doğumla kendiliğinden evlilik dışı doğumda ise tanıma ile kurulabilen bu bağın reddedilebilmesi için gereken hak düşürücü 1 yıllık kanuni sürenin bilinmesi ve ona göre pozisyon alınması ancak hukuki destek ile olabilir.

Anlaşmalı Boşanmada Mal Paylaşımı

Evlilik sadece taraflar arasındaki beraber yaşama iradesi ile tanımlanabilecek bir müessese değildir. Söz konusu bu davalar kendi içinde birçok çekişmeli konu barındırıyor. Yukarıda kısaca açıklaması yapılan soy bağı bu konulardan birisidir. Bunun dışında önemli konulardan birisi de yasal mal rejimleridir.

İnsanlar hukuken evlendiklerinde eşleri ile aralarındaki yasal mal rejimini belirlemelidir. Ancak birçok adayın aklına gelmeyen bu konu belirlenmediğinde yasal mal rejimi olan Edinilmiş Mallara Katılma Rejimi uygulanır.

Ancak eşler bunun dışında kendi aralarında da mal paylaşımı yapabilir ve boşandıklarında bu mal rejiminin uygulanmasını isteyebilirler. Siz de boşanma davası sonrasında mal paylaşımı yapmak istediğinizde gerek yasal mal rejimine bağlı olarak sahip olduğunuz hakları gerekse de kendi aranızda yapmış olduğunuz mal rejimine bağlı olarak sahip olduğunuz hakları kullanmak ve elde etmek için hukuki destek alabilirsiniz. Alacağınız bu hukuki desteği siteye giriş yaparak sağlayabilir ve haklarınızı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken siteye giriş yapmaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere