Pearly Penile Papules Nedir? Endişelenmeli miyim?

Pearly Penile Papules Nedir? Endişelenmeli miyim?

Pearly penil papüller, penis başında gelişen küçük pembe-beyaz büyümelerdir. Herhangi bir erkek, inci penis papülleri geliştirebilir, ancak zararlı sayılmazlar.

Pearly Penile Papules Nedir? Endişelenmeli miyim?
Pearly Penile Papules Nedir? Endişelenmeli miyim? Admin
Bu içerik 5493 kez okundu.

 

Bu makalede, inci penis papüllerinin neyi, nasil tanimlanacagini ve bunlarin çikarilip engellenemeyecegi tartisilacaktir.

Bu makalenin içeriği:

Inci penil papüller nedir?
belirtiler
Nedenler
tedavi
Görünüm

Inci penil papüller nedir?

Sedefli penis papülleri tanımlamak için kullanılan tıbbi terim Hirsutoid papillomlardır. Genellikle penisin başında gelişirler.

Boyutları ve rengi bireyler arasında değişiklik gösterebilir. Genellikle pembe beyaz görünürler ve küçük sivilceleri andıran çapları 1 ila 4 milimetre arasında değişirler .

İnci renkli penis papülleri genelde halka veya sıralar halinde, çoğunlukla penis başının tabanının çevresi etrafında toplanır. Bu alanın teknik adı glans penisinin koronaudur.

İnci penil papüllerin genital siğiller gibi cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon semptomu ile karıştırılması genellikle yanlış olur . Bununla birlikte, genital siğiller genellikle daha büyüktür, karnabaharlara benzemektedir ve skrotum veya anüs gibi penis dışındaki bölgelerde gelişebilir.

 Bugün Medikal Haberleri desteklediğiniz için teşekkür ederim
belirtiler
Pearly penil papüller onlarla birlikte başka semptomların oluşmasına neden olmaz.

Bir adam inci penis papülleri geliştikten sonra, ömür boyu kalır. Büyümeler yaşla birlikte solabilir, ancak şekil, renk değiştirme eğiliminde değildirler veya zamanla daha da yayılırlar.

Genital siğiller gibi diğer bazı durumlarla görünümleri arasındaki benzerlik göz önüne alındığında, büyümenin yanında başka semptomlar yaşayan her erkek tıbbi yardıma başvurmalıdır.

İncir penil papüllere benzeyen diğer koşullar şunları içerir:

Genital siğiller
Fordyce noktalar
molluskum bulaşıcılık
Örneğin, kaşıntıya başlayan veya herhangi bir rahatsızlığa neden olan büyüme, bir doktorun incelemesi gereken altta yatan bir durumun varlığına işaret edebilir.

Nedenler
Doktorlar inci penil papüllerin neye neden olduğunu bilmiyorlar. Normal bir olay olarak kabul edilirler ve erkeklerin yüzde 8-43'ü bunları kullanır.

Cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon değildirler. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan farklı olarak, enfeksiyon veya hastalık neden değildir ve bulaşıcı değildir. Ayrıca zararlı sayılmazlar.

Inci penil papüllerin nedeni bilinmemekle birlikte sünnet olmamış siyah erkeklerde daha fazla görülmektedir.

tedavi

Pearly penil papüller önlenemez ve spesifik bir tedavi gerektirmez.

Hiçbir sağlık riski ya da semptomu göstermediği için, bir doktorun büyümeleri azaltmak ya da kaldırmak için tedavi seçenekleri önermesi nadiren yapılır.

Bununla birlikte, inci penil papüllerin varlığı psikolojik olarak üzücü olabilir. Durum böyle olduğunda, insanlar aşağıdaki yöntemlerden biriyle onları çıkarabilirler:

Kriyoterapi : Hedeflenen doku bölgelerini dondurmak ve yok etmek için aşırı sıcaklıklar kullanır. Zararlı tümörleri ortadan kaldırmanın bir yöntemi olarak sıklıkla kullanılır, ancak inci penil papüller gibi daha iyi huylu büyümeleri gidermek için de kullanılabilir.
Lazer cerrahisi : Bu yöntem ısı hasarına neden olan cilt hücrelerini yok etmek için kızılötesi ışınları kullanır. Büyümeleri gidermek ve pürüzsüzleştirmek için kullanılır.
Radyocerrahi : Radyasyon cilt hücrelerine zarar verir. Sedefli penis papüllerinden etkilenen bölgelerde hedef alınabilir, böylece solmazlar.
Bu yöntemlerin tümü genellikle güvenli kabul edilir, ancak onları düşünen insanlar için her belirli ameliyatın etkilerini tam olarak anlamaları önemlidir. Her prosedür belirli riskler içerebilir.

Genital siğil kremleri gibi tezgah üstü ilaçlar, uygun olmayabileceğinden ve cilt tahrişine ve yara izine neden olabileceğinden kaçınılmalıdır. İnsanlara evde inci penil papül çıkarmaya kalkışmaları önerilmemektedir.

Görünüm

İnci penil papüller zararlı veya bulaşıcı değildir ve endişe kaynağı olmamalıdır. Cinsel aktivite ile ilgisi yoktur, ancak genital siğiller gibi benzer görünümlü semptomları olan durumlarda bunları yanlış yapmak mümkündür.

Görünüşleri bazı insanların endişesine neden olsa da, endişelenecek bir şey yoktur. Pearly penil papüller daha ciddi, temel bir durumun belirtisi değildir ve normal bir olay olarak kabul edilir.

Bir kere geliştikdükten sonra, büyüme genellikle yaşam boyunca devam eder, ancak yaşla birlikte solup eğilim gösterirler.

İncir penil papüller ile ilişkili herhangi bir semptom yoktur, bu nedenle herhangi bir semptom yaşayan herkes derhal tıbbi yardım istemelidir.

Büyümelerin cerrahi olarak çıkarılması mümkündür. Bununla birlikte, inci penil papüller ile ilişkili herhangi bir sağlık riski bulunmadığından, bu yaygın değildir.

Pearly Penile Papules Nedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, ABD'nin S-400'ler üzerindeki yaptırım kararının 'gözden geçirilmesi' çağrısında bulundu
Türkiye, ABD'nin S-400'ler üzerindeki yaptırım kararının 'gözden geçirilmesi' çağrısında bulundu
MHP lideri 14 düzenleme önerdi
MHP lideri 14 düzenleme önerdi