Paris Notre-Dame: Saldırı, katedralin dışından vuruldu

Paris Notre-Dame: Saldırı, katedralin dışından vuruldu

Fransız polis, bir adam polis tarafından Paris'teki Notre-Dame katedralinin dışına çıkan bir görevliye saldırdıktan sonra vurulduğunu söylüyor.

Paris Notre-Dame: Saldırı, katedralin dışından vuruldu
Paris Notre-Dame: Saldırı, katedralin dışından vuruldu Admin
Bu içerik 606 kez okundu.

 

Medyada çıkan haberlerde, polis memurunun yaralanmaları sırasında şüpheli sandıkta yaralandı. Yetkililer bunun "terörist bir olay" olduğunu söylüyor.
Saldırı gerçekleştikçe turistler kaçmak için kaçtı. O zamanlar yüzlerce kişi katedraldeydi.
Fransa 2015'te Paris'te cihatçılar tarafından gerçekleştirilen saldırılardan bu yana acil durumdadır.
Medyada çıkan haberlere göre, Salı günü öğleden sonra, şüpheli bir polis memuru tarafından bir polise saldırı düzenledi. Terörle mücadele savcıları soruşturma başlattı.
Paris polisi Twitter'da söyledi durumun "kontrol altında" olduğunu.

Katedral çevresindeki alan kapatılmıştır.
Amerikalı bir turist olan Kellyn Gorman, "Katedralin içine girmek üzereydim ve gürültü duydum, silah sesleri, arkasını dönüp saldırganı vurduğunu gördü" dedi.
"Çok güvenli, çok hızlı içerildi."
Notre-Dame Paris'te en çok ziyaret edilen turistik yerlerden biridir. Geçen sene, polisler sitenin yakınında bir saldırı düzenledi.
Olay, militanların bir yandan ve yedi ölü bırakan Londra'daki bir saldırıda bıçak kullandıktan üç gün sonra geldi.
Fransa'daki son terör saldırıları
20 Nis 2017 - Polise son verme tehdidi üzerine soruşturulmaya mahkum edilen bir suçlu Paris'teki Champs Elysees polisinde ateş açarak birini öldürdü ve iki kişiyi yaraladı. O öldü - ve saldırı İD tarafından iddia edildi.
3 Şubat 2017 - "Allahu akbar" ı bağırarak palazete bürünen Mısırlı bir adam Paris'teki Louvre Müzesi'nde Fransız askerlere saldırdı - vuruldu ve yaralandı.
26 Tem 2016 - İki saldırgan, Normandiya'daki Saint-Etienne-du-Rouvray'deki kilisesinde bir rahibin boğazını kesiyor. Polis tarafından vurularak öldürüldü.
14 Temmuz 2016 - Büyük bir kamyon, Bastille Günü kutlamaları sırasında Nice sahilinde bir sürü insanın önünü açıp 86 kişinin ölümüne neden oldu. BDP, Tunus doğumlu bir sürücünün saldırıyı iddia etti; daha sonra polis tarafından vurularak öldürüldü.
13 Haziran 2016 - Bıçakla savaşırken cihadci, Paris'in batısında Magnanville'deki bir polis memuru ve eşini evindeki evinde öldürdü. O İS'e bağlılığını ilan etti ve polis daha sonra onu öldürdü.
13 Kasım 2015 - Ulusal stadyum, kafe ve Bataclan konser salonunu hedef alan, bomba ve saldırı tüfekleriyle silahlanmış IS cihadçiler Paris'e saldırıyor. Koalisyon tarafından düzenlenen saldırıda 130 kişi öldü ve 350'den fazla kişi yaralandı.
7-9 Ocak 2015 - İki İslamcı silahlı adam, hiciv dergisi Charlie Hebdo'nun Paris ofislerine fırtınalar atarak 17 kişiyi öldürdü. Ertesi gün bir başka İslamcı militan polis memuru öldürdü ve Paris'teki bir Yahudi süpermarketinde rehin aldı. Polisin silahlı kişiyi vurmadan önce dört rehine öldürüldü. Diğer iki silahlı adam kuşatılmış halde polis tarafından köşeye sıkıştı ve öldürüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, ABD'nin S-400'ler üzerindeki yaptırım kararının 'gözden geçirilmesi' çağrısında bulundu
Türkiye, ABD'nin S-400'ler üzerindeki yaptırım kararının 'gözden geçirilmesi' çağrısında bulundu
MHP lideri 14 düzenleme önerdi
MHP lideri 14 düzenleme önerdi