Pandemiye rağmen daha fazla ziyaretçi çeken Türk turizm noktası

Pandemiye rağmen daha fazla ziyaretçi çeken Türk turizm noktası

Pırıl pırıl denizleri, sıcak iklimi, hareketli marinaları, mavi yolculuk turları, lüks turizmi ve daha birçok benzersiz özelliği ile ünlü olan Bodrum'un turistik cazibe merkezi, Türk Rivierası'ndaki turistik cazibe merkezi, pandemiye rağmen uluslararası turistleri ve yatırımları çekmeye devam ediyor.

Pandemiye rağmen daha fazla ziyaretçi çeken Türk turizm noktası
Pandemiye rağmen daha fazla ziyaretçi çeken Türk turizm noktası Admin
Bu içerik 28763 kez okundu.

 

Güneybatı tatil beldesi belediye başkanı Ahmet Aras, "Son yıllarda yerli ve yabancı yatırımlar artıyor ve salgın sırasında yavaşlamadılar" dedi.

Bodrum'da altyapı projeleri de dahil olmak üzere devam eden projelerin değerinin şu ana kadar 5 milyar doları aştığını belirten Aras, önde gelen küresel firmaların şehirdeki atıl oteller satın alıp yenilediklerini sözlerine ekledi.

“Elit global otel markaları Bodrum'a akın etmeye devam ediyor” diyen Aras, bunların çoğunun ABD, Almanya, Hollanda ve İngiltere'den geldiğini sözlerine ekledi.

Yabancı ziyaretçiler, fuar ve kongreler, yat yapımı, spor kompleksleri gibi kültürel cazibe merkezlerinin yanı sıra Bodrum'un aktif sağlık sektörüne de büyük ilgi gösteriyor.

“Ruslar spor turizmiyle, özellikle şu anda proje aşamasında olan buz hokeyi ile daha çok ilgileniyor” dedi.

Lüks yat yapımı, balıkçılık ve şarap imalathaneleri de Bodrum ekonomisinde önemli bir rol oynamaktadır.

Pandeminin konut talebini nasıl artırdığına işaret eden Aras, artan bu talebe ayak uydurmak için yeni gayrimenkul projelerinin temellerinin atıldığına dikkat çekti.

Aras, zamanla Bodrum tatiline aşık olan turistlerin beldede yatırım fırsatlarını incelemeye başladığını söyledi.

“Bu yarımada, çevresi, kimliği ve karakteri ile uyumlu projelere her zaman açık” dedi.

Aras, küresel turizm sektörünün çoğu uçağın yere düştüğü salgından etkilendiğini, bu nedenle Bodrum'un Ağustos ayına kadar yabancı ziyaretçi sayısının yüzde 90'lık bir düşüşle 100.000'e düştüğünü söyledi.

Ancak salgın başlamadan önce, Bodrum'un Batı Avrupa, Baltık, Rusya ve Ukrayna pazarlarından büyük ilgi gördüğünü ve son zamanlarda bazı yaz bittiğini düşündüğünde yeniden ilgi gördüğünü söyledi.

Aras, “Kasvetli rakamlara rağmen 15 Eylül'de bitmesi gereken yaz sezonu Ekim ortasına kadar uzatıldı” dedi.

Şu anda bazı Bodrum otellerindeki doluluk oranının artan yerli turist talebi nedeniyle yüzde 90'ın üzerinde olduğunu açıkladı.

Temmuz ayında yaklaşık 10.000 arabanın şehre girdiğini ve günde yaklaşık 30.000 kişiye etkileyici bir çeviri yaptığını söyledi.

Bodrum'un güzel havası, atmosferi, açık hava alanları, geniş evleri ve villaları, özellikle uzaktan çalışmaya geçip büyük şehirlerden taşınanlar başta olmak üzere birçok kişi için karşı konulamaz olduğunu kanıtladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere