Oturarak İş Görmek Neden Zor?

Oturarak İş Görmek Neden Zor?
Oturarak İş Görmek Neden Zor? Admin
Bu içerik 144 kez okundu.

 

Oturarak İş Görmenin Zorlukları Nelerdir?

            Bilgisayarların özel ve iş hayatımıza dahil olması, birçok şeyin köklü olarak değişmesine sebep olmuştur. Masa başı iş yapan kişilerin adedi gün geçtikçe süratle çoğalmıştır. Bu durum, uygun bir bilgisayar koltuğu bulundurmanın gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. İnsan sağlığı, sürekli oturmaya bağlı olarak bozulabilir. Bu yüzden oturduğu yerden iş görmek zorunda kalan insanların bundan kötü bir şekilde etkilenmemesini sağlamak için, uzmanlardan tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, bel ve boyun yapısının bozulmasını önleyecek Çalışma koltukları  yapmanın gerekliliği anlaşılmıştır.

            Fizik Tedavi doktorları, gerekli özellikleri barındırmayan bilgisayar koltuğu tercih etmenin ciddi derecede boyun, bel ve sırt ağrılarını tetikleyeceğinin üzerinde bolca durmaktadırlar. Bunun yanında küçücük önlemler alarak böyle ağrılardan sakınılabileceğini ve çalışma gücünün düşmesine engel olunabileceğini belirtmektedirler.

 Koltuğun Doğru Ayarı Nasıl Yapılır?

            Ofis koltuğunda en ilgi çekici nokta, koltuk yüksekliğini vücut yapımıza göre ayarlamaktır kuşkusuz. Ortalama boyutlarda bir kişinin doğru oturabilmesi adına koltuğun oturma yerinin 40-50 cm yüksekliğe sahip olacak biçimde ayarlanması gereklidir. Masa başında yapılacak çalışma çok uzun süreli olacak ise bilgisayar koltuğu yükseklik ayarı büsbütün doğru şekilde yapılmalıdır.

            Sağlığa uygun bir oturma biçimi almak için sırtımızı koltuğa tamamen yaslamamız gerekir. Belimizin zarar görmemesi için de bel çukuru düzgün desteklenmelidir. Bununla beraber koltuğun yaslandığımız yerinin genişliği 30-40 cm olmalı ve gerekli anlarda yükseklik ayarlaması mümkün olabilmelidir.

            Bilgisayar koltuğunun en can alıcı bölümü oturduğumuz bölümüdür. Tüm mesaimizi koltuk üstünde tamamladığımız süre göz önüne alınırsa en çok teması bu bölümle yaparız. Bundan ötürü bu bölümün nitelikli olması katidir. Oturduğumuz bölümün kumaşının terlemeye el vermemesi, kaymayı önleyici olması ve hava alabilen bir özelliğe sahip olması iyidir. Ek olarak, fazla yumuşak veya fazla sert olması da iyi değildir. Oturma bölümünün, bedenimizin kıvrımlı yapısına göre üretilmesi ve düz biçimli üretilmemesi evladır. Oturma eylemi esnasında klavye kullanmaya olanak veren şekilde ve kolumuza yeterince destek veren dirseklerin beli desteklemesini sağlayan kol desteklerinin kati suretle bulunması şarttır.

            Firmamızdan temin edebileceğiniz bilgisayar koltuğu,sağlığınız için ergonomik standartlarda üretilerek sizlere sunulmaktadır.

Çalışma koltukları hakkında detaylı bilgi ve yüzlerce renk seçeneği için : http://www.sandalyedeposu.com/calisma-koltuklari/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında