OTOMOBİL DE ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ

OTOMOBİL DE ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ
OTOMOBİL DE ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ Emre
Bu içerik 0 kez okundu.

Bilindiği üzere insanların hayatları boyunca doktorlardan duyduğumuz klişeleşmiş bir tabir var ''ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR'' evet bir hastalık veya sağlık sorunu önceden fark edip müdahale dilmesi hastanın hayatını kurtarmakta. Peki bu durum araçlarda yani kullandığımız makineden tutun .işe gittiğimiz araçlara kadar metal parçaların önceden arıza tespiti yapılabilir mi ? Bu makalem de bunun üzerine yazdım . Nereden başlamamız gerektiği konusunda bir fikrim yok kafamda şöyle bir plan oluşturdum önce otomobillerde bizim gözden kaçırdığımız noktaları sırayla bahsedip sonrasında bunlara alabileceğimiz önlemlerden bahsedersek isabetli bir yaklaşım olacağı kanaatindeyim .

HASTA BİR ARAÇTAKİ ARIZA SİNYALLERİ

Motor Aksamı 1-Motor yağ kaçakları 2-Farklı renklerde egsoz gazları 3-Fazla yakıt sarfiyatı . 4-Güç kaybı 5-Gaz kesme 6-Ses ahenki bozulması 7-Elektriksel arızalar 8-Motor yağ eksiltmesi 9-Motor su eksiltmesi 10-Yabancı Koku gelmesi 11-Yüksek hızlarda titreme 12-Rolanti halinde tekleme 13-Araç kalkışta vuruntu sesi 14-Seyir halinde vites geçişlerinde moment kaybı . 15-Motor soğukken sorun yok ısınınca stop ediyor. Şanzıman Aksamı 1-4.Vitesteyken ses geliyor. 2-Vites geçişlerinde çatlama var . 3-Seyir halindeyken kendiliğinden vitesten çıkıyor. 4-Şanzıman etrafında yağ kaçağı var . 5- Yüksek hızlarda ses geliyor. 7-Vites geçişleri sertleşti . 8-Vites kolunda çok boşluk var araları bulamıyorum . Yürüyen Aksam 1-Kasislerden geçerken takırdı var . 2-Aracım çok sallanıyor . 3-Frene basınca uğultu geliyor. 4-Aşırı sürat yaparken titreme var 5-Seyir halindeyken aracım sola çekiyor. 6-Lastikleri yeni aldım hemen bitti . 7-Virajlara girerken ön taraftan ses geliyor 8-Direksiyonum sertleşti . 9-Direksiyonumda titreme var gaza basınca kesiliyor. 10-El frenim çok yumuşadı . Yukarıda belirtiğimiz hususlar sizin aracınızı kullandığınızda külfetli masraflar çıkmadan kısa yoldan az masrafla kurtulmanızı sağlayacak noktaları sıraladım .Eğer bunları fark edip zamanında müdahale etmezseniz aracınız sizi yarı yolda bırakması kaçınılmaz olur .

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

Ben Fatih GÜNEŞ 2.el Oto Ekspertiz Uzmanıyım .Marka kronik arızalar üzerine çalışıyorum aracınız ile sormanız gereken bir sorunuz varsa Fatih Oto Ekspertiz Servisi olarak hizmetinizdeyiz...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ebru     2017-08-20 Fitolseni nerden alabilirim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
16 yaşındaki Yunus, Uluslararası Microsoft Yarışmasında 3.lükte Bulundu
16 yaşındaki Yunus, Uluslararası Microsoft Yarışmasında 3.lükte Bulundu
Sahil Güvenlik, Gavdos'un Güneyindeki Tehlikedeki Mülteci Yelkenli bulur
Sahil Güvenlik, Gavdos'un Güneyindeki Tehlikedeki Mülteci Yelkenli bulur
beylikdüzü escort