Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri
Otomatik Kepenk Sistemleri Admin
Bu içerik 228 kez okundu.

 

         Kepenk; iş yerlerinin pencere ya da kapı gibi yerlerini kapatmak için kullanılan güvenlik sistemine denilmektedir. Birçok kepenk çeşitleri görülmektedir. Uzun yıllar önce tek çeşit ve insan gücü ile kapılan kepenkler bulunmaktaydı. Ancak günümüzde hem manuel hem de otomatik kepenk çeşitleri görülmektedir. Manuel kepenkler eskiden kullanılan kepenklerin aynısı ancak açıp kapatmak için daha az güç gerektiren kepenk çeşididir. Ancak yine de bir güç harcamak gerekmektedir. Otomatik kepenkler ise uzaktan kumanda İLE tek tuşla kapatılıp açılmaktadır. Kepenklerin bu şekilde farklı çeşitlerde olması fiyatlarının da farklı olmasına neden olmaktadır.

Özellikle otomatik kepenk fiyatları başta olmak üzere, fiyatlandırmayı kepengin boyu ve genişliği belirlemektedir. Yani kepengin yapılacağı yerin boyutları ölçülerek belli bir birim fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır. Genel olarak otomatik kepenk fiyatları 2 bin ile 7 bin arasında değişmektedir. Elbette 7 binden fazla ve 2 binden az fiyata da otomatik kepenk yapılabilmektedir. Ancak bu tamamen ölçülerle ilgilidir. Yani 3 metre karelik otomatik kepenk genel olarak 7 bin TL bir fiyatlandırma ile yapılmaktadır. Bu şekilde istenilen kepengin uzunluk ve genişliği çarpılarak alanı bulunmaktadır. Bu alana göre birim fiyat üzerinden hesap yapılarak otomatik kepengin fiyatı ortaya çıkmaktadır.

 Güvenlik açısında bir gereklilik arz eden kepenklerin özellikle değerli eşyaların olduğu iş yerlerinde yapılması, birçok hırsızlık olaylarının yaşanmasını engellemektedir. Bunun için kepengin bu sağlam montaj edilmesi de en az kepengin malzemesinin sağlamlığı kadar önemlidir. Kepenk ne kadar sağlam olursa olsun kaynak yapılırken önem gösterilmemesi beraberinde birçok sorunu da getirebilmektedir. Bu nedenle kepengin yapılacak yere sabitleştirilmesi oldukça önemlidir. Bunun yanında kepengin kolay açılık kapanması için gerekli yağlama işleminin de yapılmış olması gerekmektedir.

 

Kepenk Çeşitleri

            Otomatik kepenk, çeşitleriyle insanların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Her hangi bir güç gerektirmediği için pratik bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Otomatik kepengin kendi arasında belli çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlilik, kepengin yapıldığı malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Kepenk yapımında alüminyum malzemesi kullanılarak alüminyum kepenk yapılmaktadır. Bu kepenk çeşidinin günlük hayatımızda kullanırken birçok avantajları bulunmaktadır. Öncelikle hafif bir malzeme olduğu için montajı ve kullanımı kolaydır. Bu da montajı sırasında kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda alüminyum kepenk panel içindeki dolgu köpük sayesinde oldukça dayanıklıdır. Bu da tercih edilme sebeplerinden biridir. Bunun yanında bir diğer kepenk çeşidi de, yapımında galvaniz kullanılarak yapılan galvanizli çelik kepenk çeşididir. Bu kepenk çeşidinde de, kepenk yapımında galvanizli çelik malzemesi kullanılmaktadır. Son zamanlarda çokça tercih edilmektedir. Özellikle güvenliğin ön planda olduğu yerlerde galvanizli çelik kepenk kullanımı yaygındır. Bu iki kepenk çeşidi de oldukça dayanımı yüksek olan çeliğin faydalarını kullanarak tasarlanmaktadır. Çelik dayanımı yüksek bir malzemedir ve kepenk olarak da oldukça uygundur.  Umarım verilen bilgilerden memnun kalmışsınızdır.

Detaylı bilgi için: https://www.fenestra.com.tr/otomatik-kepenk/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı