Osmanlı Tesbihçilik Kültürümüze Sahip Çıkıyor

Osmanlı Tesbihçilik Kültürümüze Sahip Çıkıyor

Osmanlı Tesbihçilik 1980 yılından beri tespih üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteriyor.

Osmanlı Tesbihçilik Kültürümüze Sahip Çıkıyor
Osmanlı Tesbihçilik Kültürümüze Sahip Çıkıyor ahmet
Bu içerik 1406 kez okundu.

Osmanlı Tesbihçilik 1980 yılından beri tespih üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteriyor. Adana’da bir aile şirketi olarak kurulan ve günümüze kadar aile şirketi olma özelliğini koruyarak müşterilerine hizmet eden firma, sınırlarımızın ötesinde de ticaret faaliyetlerini yürütüyor ve tespih kültürümüze sahip çıkarak nesilden nesile aktarımda bulunuyor.

1980 yılında Kemal Bozkurt önderliğinde kurulan, aile bireyleri her biri farklı bir görevi üstleniyor. Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da tespih satışı yapan firmada, dış satışlardan sorumlu olan kişi Ahmet Bozkurt ve Ahmet Bozkurt’un çalışmaları sonucunda firma, Dubai’de de faaliyet gösteriyor. Dubai’nin en bilindik alışveriş merkezlerinden biri olan Dubai Mall’da şubesi bulunan Osmanlı Tesbihçilik’te iç piyasa satışlarından sorumlu olan kişiler ise Emre Bozkurt ve Mehmet Bozkurt.

Usta Ellerden Kaliteli Tespih Üretimi

Aile şirketi olan ve tespih üretimi alanında sektörde faaliyet gösteren Osmanlı Tesbihçilik ustalığını Ahmet Bozkurt ve Faruk Bozkurt yapıyor. Usta ellerden çıkan, Türk kültürünün önemli unsurlarından biri olan tespih dünya pazarında geniş bir yer ediniyor. Tespih ürünlerini adeta bir sanat olarak müşterileri ile buluşturan Osmanlı Tesbihçilik, tespih sever kişilere en kaliteli malzemeler ile üretilmiş, en güzel tasarımlarla hizmet sunuyor.

Akdeniz Bölgesi’nin en fazla kargo çıkartan şirketi olan Osmanlı Tesbihçilik satış faaliyetlerini yalnızca şubeleri aracılığı ile değil; aynı zamanda e-ticaretle de sağlıyor. Firma, unutulmaya yüz tutmuş olan bir kültürü; tespihi başta Amerika olmak üzere Avrupa’ya ve Ortadoğu ülkelerine ulaştırıyor.

Sektörün Öncüsü Olmayı Başardı

Tespih, bir kültür olarak toplumumuzda hala yaşıyor ve bu kültürün yaşamasını sağlayan öncü; Osmanlı Tesbihçilik olarak karşımıza çıkıyor. Bir zamanlar Osmanlı’nın geniş topraklarında kullanılan tespih, tarihsel süreçte sınrıların ve yönetimlerin değişmesi nedeniyle unutulmaya yüz tutuluyor fakat Osmanlı Tesbihçilik yürüttüğü ticaret faaliyetleri ile birlikte tespihi dünyanın başka ülkelerine de ulaştırıyor ve sektördeki önemini gözler önüne seriyor.

Amerika’dan Avrupa’ya kadar faaliyet gösteren Osmanlı Tesbihçilik özellikle de Dubai’de bulunan şubesi ile kültürümüzün tanıtımını en özenli şekilde yapıyor. Dubai’ye gelen turistlere de kültür aktarımını ticaret faaliyeti ile yapan firma, ülkemizin tanıtımı da yaptığı için önemini ortaya koyuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25 Ocak'ta 6,5 ​​milyon CoronaVac dozu bekliyor
Türkiye 25 Ocak'ta 6,5 ​​milyon CoronaVac dozu bekliyor
Korsan saldırısından sonra Türk mürettebatıyla Gabon limanında gemi
Korsan saldırısından sonra Türk mürettebatıyla Gabon limanında gemi