Osmanlı macunu

Osmanlı macunu
Osmanlı macunu Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

               Osmanlı macunu, Osmanlı şerbeti veya hayır lokması gibi eski zamanlardan kalan tatlardandır. Nesilden nesile geçerek bugüne kadar ulaşmış bu lezzet, eskilerin çocukluklarında hep özel bir yer edinmiştir. Rengarenk oluşu belki de bunu cazip kılan etkenlerden bir tanesidir. Eskilerin hafızasında yer edinmiş olan bu tat, şimdilerde sadece günümüz panayırlarında görülebilmektedir. Bayram etkinliklerinde sıkça karşılaşılan bir diğer lezzet ise pamuk şeker arabasında, çocukların kalplerinde taht kurmuş pamuk şekerlerdir.

Pembe bir hayal bulutu gibi, çocukları kendisine çeken pamuk şekeri arabasına popcorn arabası da yetişkinler için eşlik etmektedir. Yetişkinlerin damak zevkine hitap eden popcorn arabaları, patlamış mısırın kokusunun ulaştığı herkesi kendine çekmektedir. Biraz serinlemek isteyen herkesin takip ettiği bir diğer adress, şüphesiz Osmanlı şerbeti satan görevlilerdir. Böyle bir organizasyonun olmazsa olmazı olan hayır lokması, kapanış için belki de en iyi seçeneklerden bir tanesidir.

Özel gün ve gecelerde bu tatları misafirlerinize sunmak da sizlerin istekleri arasında yer alabilir. Organizasyonunuza nostaljik bir hava katacak olan bu ürünler için kiralama yapılabilir. Popcorn arabası, pamuk şekeri arabası ve diğer lezzetler için tertemiz ürünlerin kiralamasının yanında, eleman desteği ile organizasyonunuzu bütünüyle kolaylaştırabilirsiniz. İkramlarınızın daha akılda kalıcı olmasını sağlayan bu ürünler, belki de unutulmaz bir günün parçalarını oluşturabilirler. Üstelik her yaştan misafirin konuk olduğu organizasyonlarda, ne yapacağınız konusunda kendinizi yormadan hizmet sunabilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor