Osmanlı macunu

Osmanlı macunu
Osmanlı macunu Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

               Osmanlı macunu, Osmanlı şerbeti veya hayır lokması gibi eski zamanlardan kalan tatlardandır. Nesilden nesile geçerek bugüne kadar ulaşmış bu lezzet, eskilerin çocukluklarında hep özel bir yer edinmiştir. Rengarenk oluşu belki de bunu cazip kılan etkenlerden bir tanesidir. Eskilerin hafızasında yer edinmiş olan bu tat, şimdilerde sadece günümüz panayırlarında görülebilmektedir. Bayram etkinliklerinde sıkça karşılaşılan bir diğer lezzet ise pamuk şeker arabasında, çocukların kalplerinde taht kurmuş pamuk şekerlerdir.

Pembe bir hayal bulutu gibi, çocukları kendisine çeken pamuk şekeri arabasına popcorn arabası da yetişkinler için eşlik etmektedir. Yetişkinlerin damak zevkine hitap eden popcorn arabaları, patlamış mısırın kokusunun ulaştığı herkesi kendine çekmektedir. Biraz serinlemek isteyen herkesin takip ettiği bir diğer adress, şüphesiz Osmanlı şerbeti satan görevlilerdir. Böyle bir organizasyonun olmazsa olmazı olan hayır lokması, kapanış için belki de en iyi seçeneklerden bir tanesidir.

Özel gün ve gecelerde bu tatları misafirlerinize sunmak da sizlerin istekleri arasında yer alabilir. Organizasyonunuza nostaljik bir hava katacak olan bu ürünler için kiralama yapılabilir. Popcorn arabası, pamuk şekeri arabası ve diğer lezzetler için tertemiz ürünlerin kiralamasının yanında, eleman desteği ile organizasyonunuzu bütünüyle kolaylaştırabilirsiniz. İkramlarınızın daha akılda kalıcı olmasını sağlayan bu ürünler, belki de unutulmaz bir günün parçalarını oluşturabilirler. Üstelik her yaştan misafirin konuk olduğu organizasyonlarda, ne yapacağınız konusunda kendinizi yormadan hizmet sunabilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şempanzeler, bizden daha güçlü görünüyor
Şempanzeler, bizden daha güçlü görünüyor
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında