OSGB ile Daha Sağlıklı Personel

Açılımı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olan OSGB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2009 yılında çıkan bir yönetmeliğe dayanarak özel iş yerlerinde işçilerin ve her türlü çalışanın sağlık ve güvenlik hizmetini sağlayan aracı özel kurumlara verdiği addır.

OSGB ile Daha Sağlıklı Personel
OSGB ile Daha Sağlıklı Personel zgtanitim
Bu içerik 0 kez okundu.

Açılımı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olan OSGB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2009 yılında çıkan bir yönetmeliğe dayanarak özel iş yerlerinde işçilerin ve her türlü çalışanın sağlık ve güvenlik hizmetini sağlayan aracı özel kurumlara verdiği addır. Bu yetki devri ile birlikte iş yerlerinde tek işçi dahi çalışsa işveren bu sağlık ve güvenlik hizmetini iş yerine getirmek zorundadır. OSGB firmalarının kuruluşunda etkin olan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’dur. Buna göre iş yerlerindeki personele yönelik birçok fayda ve avantaj ortaya çıkmaktadır. Bunlardan birisi olan iş yerindeki her türlü sağlık ve güvenlik açığının ivedilikle birinci elden tolore edilmesi sağlanmış olacaktır.

OSGB İstanbul Hizmetleri Nelerdir?

İstanbul ülkemizin hem en büyük hem de ekonomik olarak en canlı kentidir. Burada on binlerce iş yeri vardır ve hepsinde yüzbinlerce işçi çalıştırılmaktadır. OSGB İstanbul sayesinde bu işçilerin sağlığı çok daha kola korunacak ve önlemler çok daha hızlı alınacaktır. İş yerindeki personelin sağlığı ile ilgili planlama yapmak OSGB İstanbul hizmetlerindendir. Bu plan işverene sunulur ve onaydan sonra işleme konulur ki resmi merciler de takibini yapar. Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ekipleri zaman zaman iş yerlerindeki personele iş sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili bilgilendirme yaparlar ve bu eksende seminerler verirler.

OSGB Nedir?

İş yerlerinde meydana gelebilecek her türlü kaza, yangın, sel ve su baskını gibi istenmeyen durumların önüne geçebilmek adına iş yeri güvenliği durumunun belirlenmesi ve bunlarla ilgili tedbirler hazırlanması OSGB nedir sorusunun en güzel cevap bulduğu yerdir. Yapılan bu tespitler neticesinde iş yeri sahibine sunulmak üzere detaylı bir rapor hazırlanır. Tüm bu işlemler OSGB nedir diye merak eden herkesin takdir ettiği uygulamalardır. Çünkü bunların neticesinde iş yerinde belki de daha önce hiç dikkat edilmeyen hususlar hakkında profesyonelce yaklaşımlar geliştirilecek ve işçilerin hayati bir tehlikeye maruz kalmalarının önüne geçilmiş olacaktır. Tüm yılı kapsayan bir yıllık çalışma planı hazırlanır ve sürekli iş yeri ve personel gözetim altında bulundurulur. Daha detaylı bilgi almak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. http://www.eforosgb.com  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı