Oscar'ın en sevdiği Del Toro, Venedik Film Festivali jüri başkanlığına

En son filmi "The Shape of Water" un Oscar'da büyük galibiyet elde etmek için oynadığı yönetmen Guillermo del Toro, Venedik Film Festivali jürisine başkanlık edecek, organizatörler 12 Şubat'ı açıkladı.

Oscar'ın en sevdiği Del Toro, Venedik Film Festivali jüri başkanlığına
Oscar'ın en sevdiği Del Toro, Venedik Film Festivali jüri başkanlığına Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Meksikalı yönetmen, "Venedik dünya sinemasının bir penceresidir ve onun güç ve kültürel ilgisini kutlama fırsatı" dır.

 "Suyun şekli", Sessiz bir temizleme kadını ve gizemli, merman benzeri bir yaratık arasındaki sevgiyle ilgili bir Soğuk Savaş hikayesi, film yapımcısını yeniden Hollywood'un ilgi odağı haline getirdi. 

Fantastik romantizm 53 yaşındaki Altın Küre'de en iyi yönetmen ödülünü kazandı ve 1950'de "All About Eve" ile birlikte 2017 "La La Land" tarafından düzenlenen rekorlardan utanarak 13 Oscar adayı oldu ve 1997'nin " Titanik." 

Geçen yıl Venedik festivalinde en iyi ödülü olan prestijli Altın Aslan'ı da kazandı.

Festival direktörü Alberto Barbera, "Guillermo Del Toro, cömertliği kişiliğe çevirir ... duyguları tetikleyebilir, insanları etkileyebilir ve aynı zamanda onları yansıtacak türden bir sinema tutkusu" dedi.

Kariyerinin her yerinde, Del Toro, "Blade II" gibi büyük bütçeli Hollywood yapımları ve daha kişisel İspanyolca dil projeleri arasında dönüşüm gerçekleştirdi. 2006'da üç Oscar kazanan karanlık fantezi filmi "Pan's Labyrinth" için eleştirmenlerin beğenisini aldı. Film festivali, 29 Ağustos - 8 Eylül tarihleri ​​arasında İtalyan kentinin Bienalini uluslararası yıldızlarla aydınlatacak. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor