takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
 Ortaklar Arasında Hisse Satışı

Ortaklar Arasında Hisse Satışı

Muğla Marmaris Selimiye piyasasında 25 yıldır gayrimenkul danışmanlığı yapan Selimiye Emlak Şirketi ortaklar arasında hisse satışı konusunda yaşanan sorun hakkında açıklamalarda bulundu.

Ortaklar Arasında Hisse Satışı
Ortaklar Arasında Hisse Satışı Emre
Bu içerik 653 kez okundu.

Muğla Marmaris Selimiye piyasasında 25 yıldır gayrimenkul danışmanlığı yapan Selimiye Emlak Şirketi ortaklar arasında hisse satışı konusunda yaşanan sorun hakkında açıklamalarda bulundu. Genellikle ortaklar arasında hisse satışı gündeme geldiği zaman sorunların yaşandığı belirtildi. Bugüne kadar pek çok kişi için ciddi bir sorun olan ortaklar arasında hisse satışı konusunda insanların sorun yaşamamaları için uzmanlardan yardım almaları gerekiyor. Gayrimenkul satışında, Selimiye satılık arsa hissedarları arasında anlaşmazlık yaşandığına tanık olunduğu açıklandı. Özellikle ortaklıktan ayrılmak istendiği zaman mal dağılımı yapmak veya hisseleri devretmek bazen insanlar için tahmin edilenden fazla daha büyük bir sorun olabilmektedir. Öncelikle bu konu da doğru bir biçimde işlem yapmak isteyen kişiler ortaklık konusu hakkında tam manası ile bilgi sahibi olmalıdırlar. Bu sayede gerek görüldüğü zaman hisse devri yapmak daha kolay olabileceği gibi hem de insanlar işlemlerini kısa zaman içerisinde sonlandırabilmek mümkündür.

Ortaklık Kaç Çeşittir?

Ortaklık konusu iki çeşittir. Bunlardan birisi el birliği mülkiyeti diğeri ise paylı mülkiyettir. Nitekim Selimiye emlak konut piyasasında her iki tip ortaklık görülmektedir. Açıklamak gerekirse el birliği mülkiyet tipi ortaklıkta ortakların payının ne kadar olduğu belli değildir. İşte bu nedenle işlemler biraz daha karışık ilerler diyebiliriz. Gayrimenkulün her yerine ortakların her birisi tam olarak ortak görünür. Fakat ne kadar oranda paya sahip olduğu belli olmaması önemlidir. Bu durumda hisse devri işlemi yapmak istendiği zaman çok ciddi sorunlar yaşanması nerede ise kaçınılmazdır. Günümüzde bu sistem çok fazla yaygın olarak kullanılmaz. Ortakların sahip olduğu hisseleri birbirlerine devir etmeyi istediği zaman ön görülemeyen sorunlar yaşamasına neden olabilir. Günümüzde en çok kullanılan ortaklık tipi paylı mülkiyet seçeneği olduğunu belirtelim.

Ortaklar Arasındaki Hisse Satışının Detayları Nedir?

Ortaklık olarak paylı mülkiyet seçeneğini tercih eden ortaklar için genellikle hisse devri daha kolay olabilir. Ortakların ne kadar paya sahip oldukları bu seçenekte bellidir.  Bu nedenle işlemler nispeten daha kısa sürmektedir. Ortaklar bu konuda herhangi bir sorun yaşamaz. El birliği mülkiyeti ortaklık tipini kullananlar birbirlerine hisselerini devretmek istediklerinde öncelikli olarak ortaklık şeklini paylı mülkiyete dönüştürmelidir. Böylece önce hisseleri belirlemeli ve yapılan işlemi tapuda tescil ettirmelidirler. Bu işlemlerden sonra hisse devir işlem süreci kolay biçimde ilerler. Konu hakkında insanların çok fazla bilgisi olmaması nedeni sıkıntı yaratabilir. Bazen el birliği mülkiyeti kullanan ortaklar arasında özellikle hisse devri yapmak istediklerinde bu tarz sorunlar karşılarına çıkmaktadır. Ortakların hisse satış işlemleri hakkında bilgileri olmayan kişilere önerimiz mutlaka konuyla ilgili uzmanların desteklerini almalıdırlar.

SELİMİYE EMLAK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye normalleşmenin ortasında virüs denetimlerini sıkılaştırıyor
Türkiye normalleşmenin ortasında virüs denetimlerini sıkılaştırıyor
Aşı ile hastaneye yatışlar önleniyor
Aşı ile hastaneye yatışlar önleniyor