Omurga Sorunları İçin Egzersiz Hizmetleri

Omurga Sorunları İçin Egzersiz Hizmetleri
Omurga Sorunları İçin Egzersiz Hizmetleri Harun antepli
Bu içerik 323 kez okundu.

Omurga Sorunları İçin Egzersiz Hizmetleri


Klinik pilates İzmir’de merkezimiz tarafından, kişiye özel olarak geliştirilen ve geri dönüş anlamında oldukça büyük başarılar yakalanan pilates uygulamalarını, alanında uzman fizyoterapistlerimiz  vepilates uzmanlarımız) ile birlikte sunmaktayız. Ülkemizde her geçen yıl hayat şartları ve çalışma şartları ağırlaşmakta, insanlar kendilerine sağlıkları için yeterli zamanı ayıramamaktadırlar. Bunun sonucu oluşan omurga sorunlarının düzelmesi ve kaybedilen sağlığın geri kazanılması için, merkezimizde kişiye özel ve o sorunun çözümüne yönelik çeşitli egzersiz uygulamaları yapılmaktadır.

Kişiye özel yapılan değerlendirmeler sonucunda, özellikle tüm kas yapısının ve omurga ile ilgili tüm bölgelerin aynı anda ve aynı derecede güçlendirilmesine yönelik, kişiye özel uyguladığımız pilates programlarımız sayesinde,oluşan sorunların önüne rahatlıkla geçilmektedir. Bu anlamda kişiye özgü, kişinin ihtiyaçlarına yönelik  egzersiz uygulamalarının, alanında uzman fizyoterapistlerle yapılması önemlidir

Skolyoz Tedavisinde 3 Boyutlu Egzersiz Yöntemleri

Çağımızın en büyük sorunu olan sedanter(hareketsiz) yaşam, hem çocuklarımızı hem de yetişkinleri ciddi oranda tehdit etmektedir. Bir yandan da bilinçsiz ve yanlış  yapılan egzersiz aktiviteleri sakatlanmaların oluşmasına sebep olmaktadır,omurlarda sağa ve sola doğru kayma oldukça sık rastlanmaktadır. Dünya da bu oran yüzde 4 ile oldukça yüksek durumdadır. Bu sorunun ortadan kaldırılmasına yönelik seçilen egzersiz ve tedavilerde kaymanın derecesi ve kişinin özellikleri oldukça önemli bir tol oynamaktadır.

Skolyoz tedavisi İzmir’de merkezimiz tarafından uygulanan, 3 boyutlu egzersiz yöntemleri ile başarı oranı ve devamlılığı oldukça artmaktadır. Bu durum özellikle ham sağa veya sola kaymış omurgaların hem de aynı anda kendi ekseni etrafında dönmesi sonucu bu üç boyutlu durumu aldığı için kullanılan egzersiz yöntemine bu isim verilmiştir. Burada temel nokta düzeltici nefes egzersizleridir. Bu hizmetin kaliteli ve verimli bir şekilde uygulanabilmesi için Schroth Method eğitimi alan fizyoterapistler tarafından bu 3 boyutlu sorunu yaşayan kişilere özel hazırlanan egzersiz metotlarıdır. Burada yapılan çeşitli yöntemlerde bu sorunun yaşayan kişilerin kendi vücut ağırlığı kullanılarak yapılmaktadır.

Ayrıca buna benzer olarak sırttaki omurga bölümünde olması gereken kavis durumuna fazla olması sonucu kifoz İzmir’de merkezimizde bu sorun ile ilgili yine kişiye özel olarak ve bu hizmeti sunabilecek fizyoterapistler arayıcılığı ile hazırlanan programlar eşliğinde tedavi uygulanmaktadır.

www.fizyospine.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Osmanlıspor Gazişehir Gaziantep Play-off Rövanş maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?
Osmanlıspor Gazişehir Gaziantep Play-off Rövanş maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?
Aziz Behich Medipol Başakşehir'le Anlaştı
Aziz Behich Medipol Başakşehir'le Anlaştı