Okul öncesi çocukların 5 günlük yüz yüze eğitim alması

8 Ekim'de Milli Eğitim Bakanlığı, COVID-19 salgını sırasında Türk eğitim kurumlarının yüz yüze öğrenmenin ikinci aşamasına geçmeye hazırlandığını, okul öncesi çocukların da yüz yüze eğitim alacağını söyledi.

Okul öncesi çocukların 5 günlük yüz yüze eğitim alması
Okul öncesi çocukların 5 günlük yüz yüze eğitim alması Admin
Bu içerik 17010 kez okundu.

 

Bakanlığa göre, tüm okul öncesi eğitim kurumları, günde altı saat faaliyet süresiyle haftanın beş günü yüz yüze eğitim verecek.

Bakanlık, Türkiye'nin 81 ilinin tamamına 12 Ekim'den itibaren başlayan yüz yüze derslerin ikinci aşamasına ilişkin ayrıntıları içeren yazılı bir açıklama gönderdi .

1., 2., 3. ve 4. sınıflar ile 8. sınıftaki ortaokul öğrencileri, haftanın iki günü toplam 12 saat ders ile yüz yüze eğitim alacaklardır.

Hazırlık orta sınıfları ve 12. sınıf öğrencilerine ayrıca iki gün yüz yüze eğitim ve toplam 16 saat ders verilecek.

Pazartesi günü Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ilkokullarda, köy okullarında, 8. ve 12. sınıflarda ve özel okullarda yüz yüze eğitimin 12 Ekim'de başlayacağını söyledi.

Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri 21 Eylül'de yüz yüze eğitime başlarken, diğer öğrenciler uzaktan eğitime devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazartesi günü yaptığı açıklamada, COVID-19 salgını sırasında öğrencilerin güvenliğini sağlamak için belirlenen kurallar doğrultusunda “2., 3., 4., 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başlıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere