Oğuz Bağator: “Türkiye’yi Rap’tan Ayrı Düşünmek Mümkün Değil!”

Oğuz Bağator: “Türkiye’yi Rap’tan Ayrı Düşünmek Mümkün Değil!”

Oğuz Bağator: “Türkiye’yi Rap’tan Ayrı Düşünmek Mümkün Değil!”
Oğuz Bağator: “Türkiye’yi Rap’tan Ayrı Düşünmek Mümkün Değil!” Admin
Bu içerik 1938 kez okundu.

 

Uzun süredir Rap müzik alanında çalışmalarda bulunan ve yurt dışında Ofsob adıyla Türkçe Rap yaparak dikkatleri üzerine çeken Oğuz Bağator, “Türkiye’yi Rap’ten ayrı düşünmek mümkün değil. Son zamanlarda Rap şarkılar, müzik listelerinin ilk sıralarında yer alıyor. Bu nedenle Türkiye’nin Rap ile ilişkisinin çok özel olduğunu söyleyebilirim.” ifadelerinde bulundu.

Son single çalışması “Bu Gece” ile hayranlarının ilgisini üzerine çeken Oğuz Bağator, Belçika’da Rap yaparak bu müzik türünün gelişmesine katkıda bulunuyor. Küçük yaşlardan itibaren Rap’e ilgi duyduğunu belirten Bağator, Rap’in Türkiye’deki serüveninin çok özel olduğunu belirtti. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ünlü Rapçi, “Türkçe Rap’in doğumu 30 yılı aşıyor. Yani Türkiye’de Rap’in Z kuşağından daha yaşlı olduğunu söyleyebilirim. Rap müzik türüne katkıda bulunan birçok isim var. Her biri, Türkiye’de Rap’in gelişim göstermesinde önemli katkılarda bulundu. Bu hususların tamamı düşündüğümüzde, Rap’i Türkiye’den ayrı düşünemeyeceğimizi fark ediyoruz.” sözleriyle Türkiye’de Rap’in tarihinden kısaca bahsetti.

Müzik Listelerinin İlk Sıralarında Rap’i Görüyoruz

Özellikle son dönemlerde müzik listelerinin ilk sıralarında Rap’i gördüğümüzü ifade eden Oğuz Bağator, “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de uzun bir süre Rap görmezden gelindi. Fakat bu alanda çok özel şarkılar yapan şarkıcıların sayısının artması ile birlikte Rap’in geri plana itilemeyecek bir müzik türü olduğu anlaşıldı. Sagopa, Ceza gibi isimler; Türkiye’de Rap’in çok özel bir konumda yer almasına önemli katkılarda bulundu. Bu nedenle şu anda birçok Rap şarkısının müzik listelerinin ilk sıralarında yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim.” ifadelerinde bulundu.

Tüm Dünyada Rap Yükselişe Geçti

İfade özgürlüğünü temsil etmekte bir hayli başarılı olan Rap’in şu anda dünyada ön planda yer aldığını ve hak ettiği konumda bulunduğunu belirten Oğuz Bağator, konuyla ilgili değerlendirmelerini şu sözlerle noktaladı: “Rap, ifade özgürlüğünü temsil ediyor. Ayrıca sokağın dili olan Rap, insanların dertlerini ve sıkıntılarını yansıtmasında önemli bir araç. Bu nedenle diyebilirim ki hem Türkiye’de hem de dünyada Rapçiler, birbirinden özel şarkılar yazarak Rap’in gelişmesine ve insanların kendilerini çok daha iyi hissetmesine katkıda bulundu. Bu nedene her bir Rap sanatçısının katkısının çok değerli olduğunu düşünüyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere