Öğretmenlerden çok, akranlar bize öğrenmek için ilham verirler

'Bunu neden öğrenmeliyim?' Gençler arasında yaygın bir soru, ancak yeni araştırma, öğrencilerin öğretmenlerinden çok akranları tarafından verildiğinde öğrencilerin akademik açıdan daha iyi performans göstermelerini öneriyor.

Öğretmenlerden çok, akranlar bize öğrenmek için ilham verirler
Öğretmenlerden çok, akranlar bize öğrenmek için ilham verirler Admin
Bu içerik 131 kez okundu.

 

"Bunu neden öğrenmeliyim?" Gençler arasında sıkça karşılaşılan bir soru ancak, Michigan Eyalet Üniversitesi'nden yeni araştırma, öğrencilerin öğretmenlerinden çok akranları tarafından verildiğinde öğrencilerin akademik açıdan daha iyi performans göstermelerini öneriyor.

Öğrenme, kendilerine benzer insanlardan önemli olan - bu durumda genç profesyoneller olarak poz veren aktörler - neden önemli olduğu için gerekçe verilen üniversite öğrencileri, daha etkili denemeler yazdılar ve aynı gerekçeyi, aynı gerekçeyle verilen öğrencilere göre anlamlı derecede daha iyi bir final dereceye soktular. Ders eğitmeni.

Eğitim psikolojisi öğretim üyesi ortak yazar Cary Roseth, "Bu bulgular eğitmenlerin iyi olduklarını, soğuk olaylarla karşılaştığını ve akranların kimlik tespit sürecine girdiğini gösteriyor" dedi. "Diğer bir deyişle, bir öğrenci olarak arkadaşlarımla özdeşleşebilir ve tabii materyali yaptıkları gibi kendim hayal edebilirim.Bu materyal anlamını ve ezberden başka bir amaç duygusu kazandırır Bir akranın hikayesini duyduğumda , Gelecekte kim olmak istediğimi kendi kendime anlattığım hikayeye bağlanıyor "dedi.

Yayınlanan araştırma, Uluslararası Eğitim Araştırmaları Dergisi , çevrimiçi bir üniversite kursuna yürütülmüştür. Online ders kaydı son on yılda çarpıcı bir şekilde büyüdü ve ABD'li yüksek öğrenim öğrencilerinin 7 milyondan fazla bir fazlasının üçte birinden fazlası şu anda en az bir çevrimiçi kursa kaydoldu.

Çalışma, akran ve eğitmen rasyonellerinin öğrenci çıktıları üzerindeki etkisini bir çevrimiçi ortamda değil, bir yarıyılda araştıran ilk çalışmadır.

Deney için, tüm öğretmen yetiştiren öğrenciler için gerekli olan bir MSU giriş seviyesinde eğitim psikolojisi dersinde bulunan öğrenciler, dersin önemini ve neden yararlı olduklarını belirlemek için akran gerekçelerini, eğitici mantığına veya mantıksal gerekçelere rasgele atandı Potansiyel kariyerler öğretmen olarak. Akran ve eğitmen rasyonelleri yazılmış ve özdeşleştirilmiştir.

Son sınıflara geldiğinde, akran mantığını elde eden öğrenciler, öğretmen tarafından mantığı ele alınan öğrencilerin yüzde 86'sından önemli derecede yüksek, ortalama yüzde 92 puan aldılar. İlginç bir şekilde, mantıksal gerekçeyle sonuçlanmayan öğrenciler, final notu için ortalama yüzde 90'lık bir oran sağlamışlardır; bu da, öğretim görevlisinin gerekçesini kabul edenlerden daha yüksektir.

Roseth, "Eğitmen mantığının kazanılmasının hem akran mantığından hem de mantıksal koşullardan daha düşük sonuç verdiğini gördük" dedi. "Bu, motivasyonel olarak öğretmenlerin notları kontrol etmesinden, öğrencilere sınıfın neden önemli olduğunu öğrencilerinin takdirini arttırmak için gösterdikleri çabalara karşı neler yapmaları gerektiğini öğrencilere söyler" fikrine destek veriyor.

Bu nedenle, bu çalışma öğretmenlerin akran mantığına sahip öğrencilere yardımcı olmasının faydalı olabileceğini düşündürmektedir.

Kaynak:

Michigan State Üniversitesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması