Öğretmen öğrenciler sıfırdan orkestra oluşturuyor

Şırnak'ın Uludere ilçesinde bir müzik öğretmeni, müziğe yeni başlayan genç öğrencilerine kendi seçtikleri bir enstrümanı çalmayı öğreterek müzik gezintisine çıkaran bir grup kurdu.

Öğretmen öğrenciler sıfırdan orkestra oluşturuyor
Öğretmen öğrenciler sıfırdan orkestra oluşturuyor Admin
Bu içerik 6366 kez okundu.

 

Nota ve enstrüman çalma bilgisi olmayan bu çocuklar, şimdi İngilizce'de "Dijital Ekip" anlamına gelen "Dijital Tayfa" adlı bir grup kurdular. Hasret Cem Bozdağ, Uludere'deki Hilal Şeyhan Ortaokuluna atandı. Yıllar önce. Müziği hep çok sevdim ve saz çalmaya beş yaşında başladım.

Okulda öğretmenliğe başladığında yaptığı ilk şey, okul yönetimi ve diğer öğretmenlerin de yardımıyla bir müzik sınıfı oluşturmak oldu. çocukların oynadıklarını kaydedebilecekleri bir stüdyo var” diye ekledi. Şimdi okulun beş gitarist, dört sazcı, iki trap davulcusu, bir piyanist ve yedi şarkıcıdan oluşan bir orkestrası var. 

Grup üyelerine gelecekte ne olacaklarını sorunca, her biri aynı şeyi söyledi: "Hayatımı müzikten kazanacağım." Şarkıcılardan biri her gün "Paris'te ya da Viyana'da konser vermek istiyorum" dedi. Hürriyet. Bir diğeri “Yapımcı olmak istiyorum” dedi. Orkestra şu anda ulusal televizyon kanalı TRT'de yayınlanan çizgi dizi “Rafadan Tayfa” için bir ekran kredisi şarkısı üzerinde çalışıyor.

Bozdağ'a göre, “Rafadan Tayfa”nın yönetmeni İsmail Fidan, orkestranın görüntülerini sosyal medyada görür görmez çizgi film dizisi için bir ekran kredisi şarkısı bestelemek için “Dijital Tayfa”yı önerdi.Orkestranın bir de maskotu var, bir horoz.

Grup üyelerinden Mehmet Kara, horozunu kaybedip iki ay bulamayınca çok ağlayınca hocalarından biri ona bir horoz hediye etti. Bozdağ gülerek söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi