Obamacare'in yerini almaya yönelik Cumhuriyetçi girişimler başarısız

Cumhuriyetçi Başkan Obama'nın sağlık sistemi yerine geçme çabaları çöktü.

Obamacare'in yerini almaya yönelik Cumhuriyetçi girişimler başarısız
Obamacare'in yerini almaya yönelik Cumhuriyetçi girişimler başarısız Admin
Bu içerik 120 kez okundu.

 

İki Cumhuriyetçi senatör, partisinin önerdiği alternatife karşı olduklarını ve tasarıların mevcut şekliyle geçmesini imkansız hale getirdiklerini söyledi.

Parti bu konudan bölünmüş durumda, ılımlılar en savunmasız kişilerin üzerindeki etkileri konusunda endişeli.

Başkan Trump Obamacare'nin feshini istedi; bu nedenle Cumhuriyetçiler "temiz bir taslak" başlatabilirler.

Bu görev Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell'e düşüyor.

McConnell, "Maalesef, Obamacare'nin başarısızlığını ortadan kaldırmak ve hemen yerine koymak için yapılacak çabanın başarılı olamayacağı artık açıktır" dedi.

Ne önerildi?

Başkan Trump, 20 milyondan fazla kişinin sağlık sigortası kapsamına giren Obamacare'yi değiştirmesini ve yerine geçmesini önemli bir kampanya sözü ilan etmişti.

Cumhuriyetçiler, 2010 yılı mevzuatını federal hükümetin üstesinden gelmek için kullandığını ve hastaların daha az tercih yaptıklarını ve daha yüksek primleri olduğunu belirtti.

Partinin önerdiği alternatif yoksulları sağlık hizmetine keskin kestirirken, sigortacılar için daha az kapsama alanı sunmaya devam ederken, Obamacare vergilerini zenginler üzerinde tuttu.

Neden başarısız oldu?

İki cumhuriyetçi senatör Mike Lee ve Jerry Moran, yeni yasanın Obamacare'yi kaldırmakta yeterince ileri gitmediğini söyledi.

Bay Lee, "Obamacare vergilerinin tamamının kaldırılmasının yanı sıra, orta sınıf ailelere yönelik primlerin düşürülmesinde yeterince ilerleme kaydetmediğini" belirtti; Bay Moran , "kötü politika üzerine onay damgamızı koymamamız gerektiğini" söyledi ; Ne de en masraflı Obamacare düzenlemelerinden yeterince boş alan yaratmaz "dedi.

 

Medya mesajıKırsal Amerika'da sağlık savaşı

İki senatör - Rand Paul ve Susan Collins - tasarıyı zaten karşı çıkmıştı. Bay Paul, Bill'in "ObamaCare vergileri" ni çok fazla muhafaza ettiğini söylerken, Bayan Collins Medicaid kesintilerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

İki yeni muhalle ile 52 sandalyeye sahip olan Cumhuriyetçiler artık 100 üyeli Senato'da tasarıyı geçmek için yeterli oy aldı.

Orta Cumhuriyetçiler tasarığın savunmasız bazı unsurlarına zarar vereceğini de belirttiler.

Partizan Olmayan Kongre Bütçe Bürosu (CBO), tasarının önümüzdeki on yıl boyunca 22 milyon Amerikalıyı sağlık sigortasından alacağını tespit etti.

Buna ek olarak, anketler Obamacare'nin Amerikalılar arasında popüler kaldığını gösterdi - Washington Post ve ABC News tarafından yayınlanan bir ankete göre, Obama'nın önerdiği alternatif programa birçok insanın tercih ettiği iki katından fazla bulundu.


Analiz: Yürürlükten kaldırma ve değiştirme savaşının sona ermesi?

Anthony Zurcher, BBC Kuzey Amerika muhabiri tarafından

Sonunda, Obamacare'nin kaldırılmasına ilişkin en son iterasyona yapılan ölüm darbesi sağ kanadın içinden geldi.

Bay McConnell her iki ılımlı ve sert çekirdekli muhafazakârları sağlık reform önerisi ile birlikte partide tutmak için her zaman ince bir çizgiyi yürümek zorunda kalacaktı. İlk taslağı yeterli desteği elde edemediğinde, kilit alanlarda sağa doğru ilerleyen ve ılımlıların doygun tutulması için para atan yeni bir sürüm çıktı.

Bu strateji, Özgürlük Kafesi muhafazakarlarının ve sadece ılımlıların mevzuatı ölümün önünden kurtarmaya geldiği Ev'de çalıştı.

Bu sefer tüm cılız bina çöktü. Senato, cumhurbaşkanının önerdiği gibi (iki yıllık bir sigortaya sahip olanlar) önerdiği gibi normal kaldırma hakkında oy kullanmaya çok iyi başlayabilir ancak çoğunluk desteğini kazanma konusunda uzun süren şanslar yaşanır. Bu başarısız olursa, Cumhuriyetçiler için çizim tahtasına geri döndü.

Bu, sağlık yasalarını geçmek için kongre çabalarının sonu değildir. Ancak son altı aydır yürürlüğe giren savaşın sona erdirilmesi ve sona erdirilmesi muhtemel.


Şimdi ne olacak?

Bay Trump , Cumhuriyetçilerden "başarısız Obamacare'yi şimdi temizleyip temiz bir mazisinde başlayacak yeni bir sağlık planında çalışmaya" çağırdı .

Bay McConnell , yeni bir mevzuata "istikrarlı bir geçiş dönemi" sağlayacak iki yıllık gecikme uygulamasıyla Obamacare'nin yürürlükten kaldırılmasına çalışacağını söyledi .

Muhabirler, bununla birlikte, bu planın, ara dönemde, milyonlarcanın sağlıksız bırakılacağı için geçme şansının az olduğunu söylüyor.

Ameliyattan iyileşen Cumhuriyetçi Senatör John McCain, yeni bir tasarının üretilmesi için iki taraflı bir strateji çağrısında bulundu.

"Kongre şimdi düzenli siparişe geri dönmeli, duruşmalar yapmalı, her iki tarafın üyelerinden de bilgi almalıdır" dedi.

 

Medya başlığıObamacare ile Trump savaşları - kendi sözleriyle

Demokratlar Obamacare'yi iptal etmek için işbirliği yapmayacaklarını, ancak bunu geliştirmek için iki partili bir şekilde çalışabileceklerini söylediler.

Senato Demokratik Lider Charles Schumer Twitter hakkında şunları söyledi : "Trumpcare'in bu ikinci başarısızlığı, bu tasarının çekirdeğinin işe yaramayacağının kanıtı."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması