Obama trampa karşı çıktı

ABD eski Başkanı Barack Obama , Donald Tramp’ın Ortadoğu'dan olan mültecilerin ülkeye girişini sınırlayan politikasına karşı itiraz eden ülke halkını destekledi.

Obama trampa karşı çıktı
Obama trampa karşı çıktı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Guncel-haber.com bu konuda RBK-ya istinaden haber verir.

Beyaz Saray'ın eski yöneticisinin resmi temsilcisi Kevin Lewis beyan etti ki, Obama Tramp’ın politikasına karşı itiraz politikası geçiren ABD vatandaşlarını destekledi.

"Vatandaşlar kendilerine Anayasa tarafından verilmiş toplanarak Amerikan değerlerini korunmaya ilişkin bakışlarını ifade etme hak sahibidir", - "Politico" yayınının alıntı getirdiği bildirinin metninde bildirilir.

Lewis Trampın fermanını yorumlamayıp, ama eski başkanın din ve inanç konularında ayrımcılığa karşı çıktığını söyledi.

"Politico" yazıyor ki, bu yeni başkanın inauqurasiyasından sonra Obama'nın ilk açıklamasıdır.

ABD Başkanı Donald Tramp ocak ayının 27-de Suriye göçmenlerinin kabul edilmesini ve 120 gün süreyle diğer ülkelerden göçmenlerin kabul edilmesinin durdurulmasına ilişkin kararname imzaladı. Fermana göre, ABD'de yaşama hakkı veya diplomatik vizesi olmayan Irak, İran, Suriye, Sudan, Yemen, Libya ve Somali vatandaşları Amerika'ya uçuşlardan imtina etmelidirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın en güzel evi
Dünyanın en güzel evi
Sahte haberler tarihi
Sahte haberler tarihi