NBG tahvil notu yükseltme kredi sistemi, ekonomi için iyi bodes

S & P ayrıca geçen hafta Piraeus Bank'ın Estia I borç portföyünü de yükseltti. Hem NBG'ler hem de Piraeus'un menkul kıymetleri şimdi BBB- derecesine sahiptir, Yunanistan'ın B + derecelendirmesinin dört kez üstündedir.

NBG tahvil notu yükseltme kredi sistemi, ekonomi için iyi bodes
NBG tahvil notu yükseltme kredi sistemi, ekonomi için iyi bodes Admin
Bu içerik 75 kez okundu.

 

Geçtiğimiz Cuma günü, Standard & Poor's'un Yunanistan Merkez Bankası'nın teminatlı tahvillerinin yatırım derecesine yükseltilmesi kararı, Yunan borç verenler için uluslararası piyasalara girmesi ve yerel piyasadaki likiditenin genel olarak iyileştirilmesine katkıda bulunması açısından hayati önem taşıyor. Özellikle Avrupa Merkez Bankası, kurtarma programının gelecek ay sona ermesinden sonra Yunan hükümeti tahvillerinde "feragat" i tutmaya karşı karar vermesi halinde özellikle öyle olacaktır.

Finansal krizin patlak vermesinden sonra ilk kez, S & P yatırım derecesine bir Yunan tahvil kaldırdı. Bu onun parasal gevşeme uzantısı bağlamında ECB tahvil satın alma programı için uygun olacağını şekilde banka tarafından tasarlanan NBG geçen Ekim yayınlanan üç yıllık, 750 milyon euroluk kaplı bağ, (QE) politikası. İkincisi, Yunanistan'ın henüz bir yıl öncesine ait hükümet tahminlerine aykırı olmamasına rağmen, 2018'in sonuna kadar sürecek.

NBG kaynakları, söz konusu teminatın, bankacılık sistemi tarafından ihraç edilenlerin en yüksek kredi notuna sahip olduğunu söylemektedir. Bu nedenle, ECB'nin refinansman mekanizmasına hak kazanabilmesinin tek yolu, sahip olma maliyeti sıfırdır ve ikincil piyasada daha olumlu bir seyir izleyecektir.

Bu hareket aynı zamanda National'ın yatırım tabanının kaliteli genişlemesine katkıda bulunuyor ve Yunan bankalarının genel olarak yeni tahvil ihraçları yoluyla sermaye piyasalarına dönüşlerine ilişkin planlarına bir destek sunuyor - devletten önce olmasa da - piyasanın nakit akışını da eklemek - yeni bir devlet tahvili çıkardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek