takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 NATO başkanı PKK'nın Türk vatandaşlarını öldürmesini kınadı

NATO başkanı PKK'nın Türk vatandaşlarını öldürmesini kınadı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg , 17 Şubat'ta Kuzey Irak'ta 13 Türk vatandaşının PKK'lı teröristler tarafından öldürülmesini kınadı.

NATO başkanı PKK'nın Türk vatandaşlarını öldürmesini kınadı
NATO başkanı PKK'nın Türk vatandaşlarını öldürmesini kınadı Admin
Bu içerik 11252 kez okundu.

 

Stoltenberg, NATO savunma bakanlarının sanal toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, "Kuzey Irak'ta Türk vatandaşlarının öldürülmesinden dolayı Türkiye'ye taziyelerimi sunmak istiyorum. " Dedi.

"Sorumluları en sert şartlarla kınıyorum" diye ekledi.

Stoltenberg, bakanların toplantıda talihsiz olayları tartıştıklarını söyledi. Müttefikler Türkiye halkıyla dayanışma içinde.

Yaz aylarında Türkiye ile Yunanistan arasında Akdeniz'de yaşanan gerginlikler sorulduğunda, Türkiye'nin "NATO'nun önemli bir müttefiki" olduğunu söyledi ve ülkenin askeri ittifakın DEAŞ / IŞİD terör grubuna karşı yürüttüğü kampanyadaki çabalarını alkışladı.

İttifak başkanı, "Türkiye, en çok ve en çok terör saldırılarına uğrayan NATO müttefiki." Diyen ülkenin milyonlarca mülteciye de ev sahipliği yaptığını da sözlerine ekledi.

"Farklılıklar ve anlaşmazlıklar olduğunu gizlemek için hiçbir neden yok," diyen Stoltenberg, NATO’nun sorunları dile getirme ve olumlu yaklaşımlar bulma platformu olduğunu açıkladı.

Türk ve Yunan askeri uzmanları arasındaki çatışmayı çözme mekanizmasının bu amaçla kurulduğunu vurguladı.

Pazar günü Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar, kuzey Irak'ta düzenlenen terörle mücadele operasyonu sırasında 13 Türk vatandaşının cesetlerinin bulunduğunu açıkladı.

Türk güçleri, PKK ve diğer terör gruplarının Türkiye'ye sınır ötesi terör saldırıları düzenlemek için kullanılan mevzileri yeniden kurmalarını önlemek için 10 Şubat'ta operasyon başlattı.

Pençe-Kaplan ve Pençe-Kartal operasyonları, Türkiye halkının ve sınırlarının güvenliğini sağlamak için geçtiğimiz Haziran ayında başlatıldı.

Türkiye, ABD ve AB tarafından terör örgütü listesinde yer alan PKK, Türkiye'ye karşı 30 yılı aşkın süredir yürüttüğü terör kampanyasında, aralarında kadın, çocuk ve bebeklerin de bulunduğu 40 bin kişinin ölümünden sorumlu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan ortak askeri tatbikatlara başladı
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan ortak askeri tatbikatlara başladı
Türkiye 21.352 yeni koronavirüs vakası, 243 ölüm daha bildirdi
Türkiye 21.352 yeni koronavirüs vakası, 243 ölüm daha bildirdi