Nasır Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Nasır Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Nasır Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Nasır Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Emre
Bu içerik 318 kez okundu.

Nasır, cildin fazla sürtünmeden dolayı kontrolsüz kalınlaşması ile oluşan cilt rahatsızlığıdır. Sürtünme arttığında cilt kendini korumak için kalınlaşmaya başlar ve bu kalınlaşma zamanla kontrolden çıkabilir. Bu şekilde farklı yapılar oluşur. Nasır genellikle avuç içlerinde ve ayaklarda görülen bir rahatsızlıktır. Vücudun diğer bölgelerinde çok nadir olarak görülebilir. Görüntüsü kötüdür, ağrı ve acıya neden olur. Nasır tedavisi için doğal ve tıbbi yöntemler uygulanabilir. Nasır nasıl geçer diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

 

Nasır zamanla farklılaşarak daha kötü sonuçlara neden olmaz. Nasır oluştuğu bölgede tedavi edilmezse uzun yıllar kalabilir. Nasır uzun süre kalsa bile ağrı vermeye devam eder. Bu nedenle nasır oluşumunu fark edilirse doktora giderek tedavi olunmalıdır. Kronik rahatsızlığı olan kişilerin ciltlerinde oluşan nasir gibi problemleri daha fazla ciddiye almaları gerekir.

Nasır Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?

  1. Yapılan iş nedeniyle uzun süre ayakta kalmak
  2. Yüksek topuklu ve dar ayakkabılar giyerek ayaklara olan basıncın artırılması
  3. Meslekleri gereği ellerini ağır işlerde kullanan kişilerin işlerini yaparken ellerine fazla basınç uygulaması
  4. Uzun yürüyüşler ve ağır sporlar yapmak.
  5. Ayaklarda bulunan kemiklerde şekil bozukluğunun olması ve ter bezi hastalıkları nasır oluşmasının başlıca nedenleri arasındadır.

Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır?

Nasır oluşmasının nedenleri ortadan kaldırılırsa nasır da zamanla iyileşebilir. Zamanla iyileşmeyen, ağrı ve acı veren nasırların mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Özellikle dolaşım bozukluğu ve diyabet hastalarının nasır gibi cilt problemlerini dikkate alarak erken tedavi olmaları sağlık açısından daha önemlidir. Nasır tedavisi doğal yollarla ve tıbbi yollarla yapılabilir. Doğal yollarla yapılan tedavilerden en çok tercih edilen nasırlı bölgeye sarımsak ve limon sürülmesi.

Nasırın üzerine limon ya da sarımsağı sürerek üç saat kadar bekletiniz. Kuruduktan sonra dilerseniz ertesi güne kadar bekletebilirsiniz. Doğal yöntemler ile iyileşmeyen nasıl için nasır bantları, losyonlar, silikon yastık, ponza taşı da kullanabilirsiniz. Hastanede cildiye doktorları içerisinde asidik çözelti bulunan bir sıvı ile nasır yakma işlemi yaparlar. Nasır tedavisi için en kesin çözüm nasır kökünü çıkaran radyo frekans yöntemidir. Bu yöntem sayesinde nasır kökü net bir şekilde görülerek çıkarılır ve kesin olarak nasırdan kurtulursunuz. Ağrı ve acı veren nasırlarınız için doktora başvurarak tedavi olabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Osmanlıspor Gazişehir Gaziantep Play-off Rövanş maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?
Osmanlıspor Gazişehir Gaziantep Play-off Rövanş maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?
Aziz Behich Medipol Başakşehir'le Anlaştı
Aziz Behich Medipol Başakşehir'le Anlaştı