Nasıl Sahte Gözlük Teşhis Edilir

Nasıl Sahte Gözlük Teşhis Edilir

Nasıl Sahte Gözlük Teşhis Edilir
Nasıl Sahte Gözlük Teşhis Edilir Emre
Bu içerik 260 kez okundu.

Aslında, elinize aldığınız aldığınız anda kalitesiz bir gözlük olduğunu kolaylıkla söyleyebilirsiniz. Ne yazık ki, büyük bir özenle yapılmış sahte ürünler var. İnsanları paralarını satın almak isteyen kalpazanlar, bu ürünleri bireysel olarak üretebilir. Bu nedenle dikkatli olmak yararlıdır. Sahte gözlükleri anlamak için bakmanız gereken en önemli yer kesinlikle camdır. Cam üzerinde kabartmak ve kabarcık olmamalıdır. Bir kabarcık varsa, bu sahte olduğuna dair önemli bir işaret olabilir. Gözlüklerin esnekliğinin de dikkat edilmesi önemlidir. Orijinal gözlük camları kesinlikle gerilmez ancak sahte gözlüklere gerilir. Camlar esneme yapıyorsa , %100 daha sahtedir. Başka bir yöntem büyüteç kullanmaktır

Kullanmak için. Pencerelerin içinde ve dışında yakınlaştırma ile kalite farkını anlayabilirsiniz. Görüntü bu yakın çekim sırasında bozulursa, sahte olduğu önemli bir bulgu olabilir.

 

Sürüş sırasında güneş gözlüğü kullanabilir miyim?

Araç ya da bisiklet sürüşü sırasında güneş gözlüğü takmak için temel olarak hiçbir dezavantaj yoktur. Ancak, dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan biri gözlüklerin çerçevesinin kalınlığıdır. Daha kalın bir çerçeveye sahip gözlükler görüş alanını azaltır. Bu nedenle, sürüş sırasında ince bir çerçeveli bir model seçmek daha sağlıklı olacaktır. Bisikletçi gözlüğü ile ilgili örnek modeller: https://www.cemoptik.com/kategori/bisikletci-gozlugu-fiyatlari           

 

Yüz şeklinize uygun uygun sağlıklı güneş gözlüğü nasıl seçilir?

Güneş gözlüğü aslında daha fazla sağlık endişeleri için kullanılması gerekir iken, onlar daha şık olmak için satın alınır. Bu, gözlük seçiminin ve gözlüklerin tasarımının çok önemli olmasını sağlar. Önce önemli olan yuvarlak yüzlerden bahsedelim. Yuvarlak yüzlü insanlar yuvarlak gözlük kullanmamalıdır. Bu çok uyumlu olmayacak. Yuvarlak yüzler, kare veya dikdörtgen cam gözlüklü kişiler daha iyi bir görünüm sağlayacaktır. Bu yüzünüzü daha uzun görünmesini sağlar. Kalp şeklinde yüz konturları olan insanlar için yuvarlak gözlük kullanmak iyi değildir. Seçim için doğru gözlük modeli, alt çerçeveli gözlük modelidir.

Yuvarlak gözlüklü kullanım için en uygun yüz konturları, sert ve kare bir yapıya sahip olanlardır. Yüzdeki sertliğinizi hafifletecek yuvarlak camlı gözlükler çok iyi bir seçim olacaktır. Oval yüzler için her türlü gözlük uygundur. Bu açıdan oldukça şanslı olan Oval yüzler kolayca seçilebilir.

 

Gözlük seçimi ile ilgili detay bilgilerin yer aldığı blog sayfası: https://blog.cemoptik.com/

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Osmanlıspor Gazişehir Gaziantep Play-off Rövanş maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?
Osmanlıspor Gazişehir Gaziantep Play-off Rövanş maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?
Aziz Behich Medipol Başakşehir'le Anlaştı
Aziz Behich Medipol Başakşehir'le Anlaştı