NAKLİYE HİZMET DETAYLARI

NAKLİYE HİZMET DETAYLARI
NAKLİYE HİZMET DETAYLARI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Nakliye şirketinden taşıma hizmeti talep etmeden önce müşterilerin kesinlikle araç plakasını istemesi gerekir. Bazı şirketler, işi aldıktan sonra hizmeti gerçekleştirmesi için diğer tanıdığı şirketlere yönlendirebiliyor. Böyle bir durumda müşterilerin muhatap alacağı taraf ve yapılan bazı planlar da değişiklik olabiliyor. Herhangi bir negatif durumda müşterilerin karşısında muhatap bulması son derece önemlidir. Böyle bir durumdan kaçınan evden eve nakliyat firması, hizmet süresince eşyaları taşıyabilmek için gelecek olan aracın plakasını daha önceden müşterilerine aktarmaktadır. Ayrıca taşınma işleminde eşya listesini de hazırlamanız gerekir. Nakliyat kapsamında en önemli aşamalardan biri de, eşya listelerinin hazırlanmasından ibarettir.

Müşteriler, evden eve nakliye yada yük taşımacılığı şirketlerinden hizmet talep etmeden önce kesinlikle taşınacak eşyalarının listesini yapmalıdır. Ayrıca bu listeyi de taşıma işini yapacak firmayla paylaşması gerekir. Aksi bir durumda kaybolan eşyadan nakliye firması sorumlu tutulamaz. Üstelik eşya listelerinin kesinlikle eşya taşıma sözleşmelerine de dahil edilmesi gerekir. Böyle bir durumda kurulacak etkili bir iletişimin, eşya taşıma süresi boyunca pozitif etkisi olduğu görülmektedir. Evden eve nakliyat hizmeti dahil olmak üzere şehirlerarası nakliyat ve konteyner nakliyat alanında da bu tür işlemler gerekli görülmektedir. Aynı şekilde nakliye sigortası yaptırmak da önemlidir. Nakliye sigortası işlemi, evden eve nakliye süresince yapılması gereken bir işlemden ibarettir. Bu sigorta sayesinde eşyalarınıza toplu olarak zarar gelmesi halinde, eşyaların değeri kadar sigortadan ödeme alınmaktadır. Yani az da olsa masrafınız karşılanabilir.

Bu durumda sigortanın ufak hasarlar yerine toplu bir şekilde gelen hasarlara ilişkin olduğunu belirtmek mümkün olacaktır. Yani aracın içinde bulunan bir tek parça eşyanıza dahi zarar gelmesi halinde sigorta firması hasarı karşılayamamaktadır. Aracın yanması, kaza yapması ya da doğal afet sonucunda ciddi hasar alması halinde sigorta, eşyalarda oluşan hasarın yaklaşık %80 oranı gibi büyük bir kısmını karşılayabiliyor. Hangi konteyner taşımacılığı yada evden eve nakliyat firmasıyla çalışırsanız çalışın, eşyalarınızın sigortalı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu konu kapsamında gereken hassasiyeti gösteren söz konusu firmanın ayrıcalıklarından sizler de faydalanabilirsiniz. Özellikle hem müşterisine hem de yaptığı işe saygı duyan bir firma olduğundan dolayı gerekli olan tüm alternatifler firma kapsamında mevcut haldedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Finalleri aday kadrosu açıklandı
U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Finalleri aday kadrosu açıklandı
Cüneyt Çakır, Rusya-Mısır müsabakasında 4. Hakem olarak görev yapacak
Cüneyt Çakır, Rusya-Mısır müsabakasında 4. Hakem olarak görev yapacak