Münhasır: Banksy, Brexit duvarını bir ailenin yerine 1 milyon pound satmayı planlıyor

Banksy, Dover'daki terk edilmiş bir eğlence salonu yanındaki son duvarını açtığında nadir bir hata yaptığını fark etti.

Münhasır: Banksy, Brexit duvarını bir ailenin yerine 1 milyon pound satmayı planlıyor
Münhasır: Banksy, Brexit duvarını bir ailenin yerine 1 milyon pound satmayı planlıyor Admin
Bu içerik 24 kez okundu.

 

Mevcut tüm binaların arasında, Banky, ticari mülkiyet imparatorluğu Kent sahilinde uzanan Godden ailesinin sahibi olanını seçmişti.

Üç yıl önce aile, komşu Folkestone'daki binalarından birinde yükselen Banksy eserlerini satmaya çalıştı. Sanatçı, parçanın yerli bir sanat festivalinin merkezi olarak yerinde kalmasını istediğini ve Goddens'ın bir Yüksek Mahkeme savaşı kaybettiğini söyledi.

Goddens'in Pazar günleri uyandıklarında, üç katlı bir Brexit esinlenen duvar resmi portföyündeki başka bir binaya boyandığını görünce şaşkınlık düşünün. AB bayrağından bir yıldız kesen bir çalışanı gösteriyor.

Jeremy ve Jordan Godden, emlak işini geç babalarından Jimmy'den devraldılar ve hemen çalışmalarını 1 milyon sterline satmayı planladılar.

Yıldırımın aynı ailede ve Banksy'nin bu kadar damalı geçmişi olduğu bir ailede yıldırım olmamasından merak görünüyor.

Fakat sadece, kimliğini hiç açıklamamış, ancak tanıtımın yapılması için oldukça yetenekli olan, zorlayıcı sanatçıyı çevreleyen gizemi derinleştirmeye yarıyordu. Yaptığı işin kaldırılması ve satılması fikrine karşı çıktığı söylenirken, her çıkartmanın neden olduğu drama yalnızca markasına yardımcı oluyor.

Goddens tarafından işi satmak için kiralanan sanat satıcısı - bina duvarını çıkarmayı içerir -, Mayfair'deki Bankrobber Galeri'yi yöneten ve Banksy'de uzmanlaşmış olan Robin Barton'dur.

Satış, ailenin servet kazanmasında "ikinci bir şans" verdiğini söyledi. Bunun tek gibi olup olmadığını soran Barton, "Eminim yüzeyde bir şeyler oluyor.

"Gerçek, kurguya göre daha garip. Banksy, duvarların satılmasını istiyor mu? Hayýr. Banksy, reklamý seviyor mu? Evet. Ve aptalca değil. Bu eserlerin yerini çok dikkatli seçer.

"Muhtemelen Banksy'nin yaptığı şeyi neden altına alamayacağız."

Barton, Goddens'in "Sanat Büyüsü" adlı bir Banksy satma girişiminde bulundu. Folkestone Trienal sanat festivalini yöneten yardım derneği geri getirmek için yasal işlem başlattı ve Goddens'in bina kiracısı olduklarını, serbest sahipleri değil, satma haklarını geçersiz kılan bir teknik olduğunu aktardı.

Ailenin duvardaki ikinci Banksy'e nasıl tepki gösterdiğini sorduğumuz Barton, "Güldüler. Çok."

Raporlara göre, Banksy iskele örtüsü altında eser yarattı. Bina, su kenarında bir rejenerasyon projesinin parçası olarak yıkım için ayrıldığından, yerli halk bunun hakkında hiçbir şey düşünmemiş.

Godden ailesi bir açıklama yaparak şunları söyledi: "Parçanın tutulması, kaldırılması veya satılması için seçenekleri araştırdığımızı doğrulayabiliriz." Aile, "bir parçanın satışından elde edilen gelirlerle yerel hayır kurumlarına fayda sağlayacağını" ekledi. .

Sanatçının sözcüsü, yarattığı doğruladı. Sözcü ayrıca Art Buff satışına katılmış olmasına rağmen Barton'dan haberdar olmamıştı.

İronik bir şekilde, Dover İlçe Meclisi CCTV aracılığıyla başka bir grafiti sanatçısının boya altındaki 'Çatışma' yı püskürterek onu vandalaştırdıktan sonra duvarını izliyor.

Bu yılın başlarında bir Jamaika beş yıldızlı otelde çalışan personel Banksy eserlerinin bir parçasını boyadı.

Dover eserleri, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma çabalarını saran müzakereler öncesinde giderek gerginleşen bir konuşma zamanında geliyor. Avrupa Komisyonu avukatları bu hafta, 100 milyar Brexit'in faturasının "uygulanması imkansız" olduğunu açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'