takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
 Muhammet Turan, Yardımlarıyla Van’a Umut Oldu

Muhammet Turan, Yardımlarıyla Van’a Umut Oldu

Ağrı’nın en saygın iş adamları arasında gösterilen ve İstanbul’daki yatırımları ile bölge halkını gururlandıran Muhammet Turan, deprem gerçeğiyle karşılaşan Van’ın Başkale ilçesine maddi desteklerde bulundu.

Muhammet Turan, Yardımlarıyla Van’a Umut Oldu
Muhammet Turan, Yardımlarıyla Van’a Umut Oldu ahmet
Bu içerik 977 kez okundu.

Ağrı’nın en saygın iş adamları arasında gösterilen ve İstanbul’daki yatırımları ile bölge halkını gururlandıran Muhammet Turan, deprem gerçeğiyle karşılaşan Van’ın Başkale ilçesine maddi desteklerde bulundu. Gelenler Köyü’nde ihtiyaç duyulan ürünleri listeleyen başarılı iş adamı, gönderdiği ekipler ile birlikte yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. 

İran depremini oldukça yakından hisseden sınır hattındaki Gelenler Köyü’nde neredeyse olumlu rapor verilecek ev kalmadı. Köyde kurulan dev çadır alanında konaklayan aileler endişeli şekilde bekleyişlerini sürdürürken Muhammet Turan, ailelerin acısını az da olsa giderecek yardımlarda bulundur. Mont, kaban, pantolon, kazak, bot, yağmurluk, un, tuz, şeker, yağ, sabun, peçete, ağrı kesici gibi acil ihtiyaçlar gerçek sahiplerine teslim edildi. 

10 kişinin yaşamını kaybettiği köy ile ilgili konuşan Muhammet Turan; “Burada durum sandığımızdan daha vahim. Hava şartları giderek kötüleşiyor. Çadırlar soğuklar için tam elverişli değil. Küçük yaştaki çocuklar ve bebekler için daha konforlu alanlar oluşturmamız gerekiyor. Bizim yardımlarımız yararı ancak pansuman eder. Ama el el verirsek bu dertleri ortadan kaldırırız” şeklinde ifadeler kullandı. 
Muhammet Turan, Elâzığ depreminde de bireysel çabalarıyla birlikte birçok iş adamının bölgeye gitmesini ve yardımda bulunmasını teşvik etmiştir. Çabaları sonuçsuz kalmamış ve milyonlarca lira yardım toplanmıştı. Aynı çağrıyı yineleyen Muhammet Turan, şimdi Başkale için bir araya gelme zamanı dedi.

“Fakirlik ya da muhtaçlık suç olmadığı gibi zenginlik de kalıcı değildir. Konforlu bir hayat yaşarken sokaklarda yaşayanları, evsiz kalanları, işsiz dolaşanları unutmamalıyız. Paylaşma duygusu bence insana verilmiş en büyük lütuftur. Bunun farkında olmalı ve ona göre hareket etmeliyiz.” diyen Muhammet Turan, diğer sosyal yardımlarına da medyadan uzak bir şekilde devam ediyor. 

Öğrenci, engelli, yaşlı, dul ya da aile fark etmeksizin ve ayrım yapmaksızın her yıl binlerce kişiye yardım ulaştıran iş adamı hem ayni hem de nakdi yardımlarda bulunuyor. Kendi belirlediği öğrencilere burs veren Muhammet Turan, eğitim ortamlarının geliştirilmesini istiyor ve köy okulları başta olmak üzere birçok taşra okuluna kütüphane, laboratuvar ve yemekhane gibi kazanımlar sağlıyor.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ermenistan Başbakanı ordunun istifa talebiyle karşı karşıya, darbe görüşmeleri
Ermenistan Başbakanı ordunun istifa talebiyle karşı karşıya, darbe görüşmeleri
Türkiye, Ermeni ordusunun Başbakan'ın istifa çağrısını kınadı
Türkiye, Ermeni ordusunun Başbakan'ın istifa çağrısını kınadı