Muhalefet Lideri: Veranda Tsunami, Yunan Halkını Dizlerine Getirdi

Yeni Demokrasi lideri Kyriakos Mitsotakis Cuma günü Yunan halkını dizlerine teslim edecek ve Başbakan Alexis Tsipras'ı alacaklılarla çatışmaya karar vermekle suçlayan bir 'vergi tsunami' nden bahsetti.

Muhalefet Lideri: Veranda Tsunami, Yunan Halkını Dizlerine Getirdi
Muhalefet Lideri: Veranda Tsunami, Yunan Halkını Dizlerine Getirdi Admin
Bu içerik 220 kez okundu.

 

Ana muhalefet lideri, SKAI radyosuna verdiği demeçte, 2017-22 dönemi için vergilendirilen vergilerin 2015 yılının felaketle sonuçlanan ilk yarısının doğrudan sonucuyla geçtiğini ve Tsipras'ın kendisini uçurumun kenarına götürdüğünü itiraf ettiğini belirtti.

"Ekonomi henüz 2014 yılının sonunda ulaşamamıştı. İki milyar avroluk ek önlem alındı ​​ve ekonomi düzelmiyor. Önemli yatırımlar yapılmadı "dedi. Mitsotakis, Tsipras'ın tahvil satışlarına sebepsiz geri dönüşünü kutladığını da sözlerine ekledi.

"Açıktır" dedi Mitsotakis, "İkinci gözden geçirmenin tamamlanmasının ardından ülke normalliğe geri döndü, ancak bu durum büyümenin koşullarını güvence altına almaz" dedi.

Eğitimle ilgili yeni bir tasarımız var

 Mitsotakis, ND'nin yeni bir tasarıyı hazırladığını söyleyerek eğitim hakkında kapsamlı bir şekilde konuştu. " 2011'de Yeni Demokrasi ve PASOK tarafından ortaklaşa oylanan 4009 yasasının geliştirilmiş bir versiyonu olan Yüksek Öğretim için yeni yasal çerçevemizi tam anlamıyla hazırladık ." Üniversitelerde çok daha fazla özerklik, üniversitelere bağlı zorlu bir üniversite değerlendirmesi Üretilen sonuçlar üzerinde durulması ve Milli Eğitim Bakanlığının üniversiteler üzerindeki boğucu kontrolünün kolaylaştırılması.

Yeni Demokrasi Başkanı, "Bu son derece dikkat çekici tüm Yunanlıları yurtdışında ikna etmek için büyük çaba sarf etmeliyiz" dedi. Yunan üniversitelerine hizmet sunmak için Yunanistan'a gelenlerin. Ve SYRIZA tarafından ve Yunan üniversitesinin kuruluşunun bir parçası tarafından yanlışlıkla tahliye edildi, çünkü bu sıradanlıktan dolayı - bu zorlu dili kullandığım için özür dilerim - yurtdışında daha iyi bir kariyer sahibi bazı akademisyenlere hoşgörü gösteremedi. "

Mitsotakis, şimdi Yunanistan'ın seçime ihtiyacı olduğu yönündeki tutumunu tekrarladı çünkü SYRIZA-ANEL koalisyonu ne kadar çok iktidarda kalırsa, Yunanistan için daha da kötü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-Özbekistan maçınının hakemi belli oldu
Türkiye-Özbekistan maçınının hakemi belli oldu
Ümit Milli Takım Arnavutluk ile İstanbul'da karşılaşacak
Ümit Milli Takım Arnavutluk ile İstanbul'da karşılaşacak