Monet kız kardeş resimleri ilk kez ABD'de yeniden bir araya geldi

Yüzyıldan fazla bir süre önce boyandıkları ilk kez, Vetheuil'deki Claude Monet'in bahçesinin iki yağlı boyası Washington'da yeniden bir araya geldi.

Monet kız kardeş resimleri ilk kez ABD'de yeniden bir araya geldi
Monet kız kardeş resimleri ilk kez ABD'de yeniden bir araya geldi Admin
Bu içerik 253 kez okundu.

 

Monet, 1878 yılında Paris banliyölerinde, bir zamanların patronu Ernest Hoschede'nin ailesiyle birlikte, maddi zorluklarla karşılaştıklarında, karısı Camille ve iki küçük çocuğuyla birlikte Paris banliyölerinde bu köye taşındı.

Ortaya çıkan dönem, Fransız İzlenimcinin en üretkenlerinden biriydi ve sadece üç yıl içinde " Sanatçı'nın Vetheuil'deki Bahçesi " (1881) dahil olmak üzere yaklaşık 300 resim üretiyordu .

8 Ağustos'a kadar, Ulusal Sanat Galerisi, bu geniş yaz sahnesinin bilinen dört eserini, kendi büyük, büyük parçasını ve geçici olarak Kaliforniya'nın Norton Simon Müzesi'nden aldığı kredileri de içeren büyük ayçiçekleriyle sunmakta.

19. yüzyıla ait Fransız Resim Galerisi küratörü Kimberly Jones, "Kariyeri açısından bir dönüm noktası, mücadeleleri, manzaraya daha fazla yöneliyor, atmosferik etkilerle daha fazla ilgileniyor."

Norton Simon'ın, arkadaşı için bir model olarak hizmet ettiğine inanılan versiyonu, çoğu alanda daha çok çalışmaktadır.

Bu iki resim bir araya gelmeden önce, her zaman bunun bir örneğini çok gevşek olarak tanımladık, çünkü başka bir örneğimiz yoktu ve hepimizin daha büyük bir resim için bir çalışma olduğuna inandık, ”diyor Norton Simon yardımcı küratör Emily Talbot.

"Bu iki resim hakkında yayınlanmış olan şeylerin hepsi, sadece aynı alana sahip olmakla sorgulamaya başlıyoruz."     

Monet, meridyen yeşilini kobalt mavinin tepesinde, Norton Simon'un resminde gökyüzüne daha fazla ilgi göstermek için kalınlaştırdığında, onun yerine kalın ve ince kontrastlarla ve açıkta kalan tuval zemini ile tanımlandığı eşlik eden parçada.

Ulusal Galerinin boyacı Ann Hoenigswald'ın konservatörü, aylar süren doğal reçine verniği, müzenin çalışmalarını görsel olarak düzleştiren başyapıtından aylar geçirdi.

“Verniği aldığım an, sadece yükseldi” dedi.

"Gerçekten heyecan verici bulduğum şey, fırçanın enerjisi. Çarpışmanın zenginliğini ve fırçasını fırça boyunca hareket ettirdiği hızı, ve fırçanın bütün kıllarını, ya da sadece oraya takılan küçük bir dudak boyasını görüyorsun. ."

Yaklaşık 10 yıl sonra, 1890'da Monet'in, her biri tek bir konuyu, Rouen Katedrali'ni, Londra'daki Parlamento Parlamentosu'nu veya nilüferlerini tasvir eden düzinelerce eseri içeren resmi seriye, genellikle farklı mevsimlerde veya günün saatlerinde resim yapmaya başladı. aynı bakış noktasından.

Jones, bahçe proto-serisinin "aklında gelişmeye başlayan bir fikrin mikrop olabileceğini" söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunan Filateli Derneği, Atina NOTOS 2021'i ağırlamaya hazırlanırken bir ilgi dalgası görüyor
Yunan Filateli Derneği, Atina NOTOS 2021'i ağırlamaya hazırlanırken bir ilgi dalgası görüyor