Mikro Cerrahi ile Bel Fıtığı Ameliyatı

Mikro Cerrahi ile Bel Fıtığı Ameliyatı
Mikro Cerrahi ile Bel Fıtığı Ameliyatı Admin
Bu içerik 600 kez okundu.

 

İnsan bedeninin dik durmasını sağlayan omurga bazı durumlarda deformasyona uğrayabilmektedir. Omurlar arasındaki diskler yaşlanma, düşme ya da darbeler gibi travmalara bağlı olarak zarar görebilmekte ve kişide ağrı ile hareket kısıtlılığı gibi olumsuzluklar açığa çıkarabilmektedir. Bu durumda ağrı hissi genellikle bacaklarda da hissedilmektedir. Frenleyici özelliği olan disklerin kayması, aşınması ya da kopması gibi durumlarda ve disklerin bu şekilde omurilik kanalına giden sinirleri sıkıştırması bel fıtığı olarak tanımlanmaktadır. Bu durum bel kayması ile karıştırılmamalıdır. Bel fıtığı teşhisi bir uzman tarafından değerlendirilen MR yardımı ile konulmaktadır.

Bel fıtığının belirgin semptomları aşağıdaki gibidir;

  • Tek ya da her iki bacakta ağrı
  • Hareketin kısıtlanması
  • Belden aşağıda uyuşma hissi
  • Uzun süre yürümede ve uzun süre oturmada güçlük
  • İleri derecede bel fıtığı problemlerinde ise idrar kaçırma, iktidarsızlık, güçsüzlük gibi durumlar açığa çıkabilmektedir.

Bel fıtığı ameliyatı mikro cerrahi uzmanı tarafından tam donanımlı sağlık merkezleri ya da hastanelerde gerçekleştirilmektedir. Narkozsuz bel fıtığı ameliyatı son yıllarda hem doktor hem de hasta açısından birçok avantaja sahiptir. Epidural anestezi altında uygulanan işlemler sırasında hasta ile gerçek zamanlı iletişim kurulması, bacaklarını ameliyat sırasında hareket ettirebilmesi ve sinirlere uygulanan herhangi bir yanlış müdahalede doktorunu uyaracak halde olmasıdır.

Narkozsuz bel fıtığı ameliyatı özellikle; obezite sorunu yaşayan ya da kalp hastası ile şeker hastası olan kişilerde çok daha güvenilir bir operasyon süreci yaşanmasını sağlamaktadır.

Bel fıtığı ameliyatı; vücuttaki sinirlerin birçoğuna çok yakın bir konumda uygulanması bakımından büyük önem taşımaktadır. Özellikle mikro cerrahi alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için : https://www.dronurkulaksizoglu.com/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı