Merkel: Yunanistan ve İtalya için Haksız Mülteci Krizini Yalnız Taşıdı

Pazar günü Welt am Sonntag gazetesiyle röportajda bulunan Almanya Başsavcısı Angela Merkel , 2015 yılındaki mülteci krizi politikalarıyla durdu ve Yunanistan ile İtalya'nın krizin bütün yükünü kendi başlarına bırakmasının haksız olduğunu söyledi.

Merkel: Yunanistan ve İtalya için Haksız Mülteci Krizini Yalnız Taşıdı
Merkel: Yunanistan ve İtalya için Haksız Mülteci Krizini Yalnız Taşıdı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Merkel, Suriye ve Irak'tan gelen son iki yıldır bir milyon mültecinin gelişini muhafazakâr partisinde ciddi çatlaklar açmasına ve desteğini azaltmasına rağmen, açık kapı politikasıyla herhangi bir hata yapmıştı.

Merkel, "2015 yılının önemli kararlarını aynı şekilde tekrar edeceğim" dedi. "Olağanüstü bir durumdu ve kararımı siyasi ve insani açıdan haklı olarak düşündüğüm şey temelinde verdim.

"Bu olağanüstü durumlar, bir ülkenin tarihinde her seferinde olur" diye ekledi. "Hükümet başkanının harekete geçmesi gerekiyordu."

Merkel, Yunanistan ve İtalya'nın "sadece coğrafyaları yüzünden" mülteci krizinin tam yükünü kendi başına terk etmenin haksız olduğunu söyledi . Mültecilerin Avrupa Birliği genelinde adil dağılımı için bastırmayı bırakmayacağını da sözlerine ekledi.

"Bazı ülkeler mülteci kabul etmeyi reddetti. Bu Avrupa ruhuyla çelişiyor. Bunu aşacağız. Zaman ve sabır sürecek ama başarılı olacağız. "

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sesi Görenler, Fransa'yı 4-1 yendi
Sesi Görenler, Fransa'yı 4-1 yendi
Cüneyt Çakır, Fas-İran maçını yönetecek
Cüneyt Çakır, Fas-İran maçını yönetecek