Meme Büyütme Ameliyatı

Bayanlar fiziksel özelliklere önem veren canlılardır. Fiziksel açıdan kusursuz olmak her yaştaki bayan için rüyaları süsleyen bir olgudur.

Meme Büyütme Ameliyatı
Meme Büyütme Ameliyatı
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Bayanlar fiziksel özelliklere önem veren canlılardır. Fiziksel açıdan kusursuz olmak her yaştaki bayan için rüyaları süsleyen bir olgudur. Doğuştan gelen güzelliğin yanı sıra yıllar geçtikçe cildin kendini koruyamaması ile güzelliğin yerini şekil bozuklukları alır. Durum böyle olunca doğuştan kusursuz olanlar bile estetik ameliyatlara başvururlar. Bayanları erkeklerden ayıran ve çekicilik özelliği katan göğüsler hem doğuştan gelen şekil bozukluklarına hem de sonradan oluşan şekil bozukluklarına maruz kalan organlardır. Bu şekil bozukluklarından kurtulmak için meme estetiği ameliyatlarına başvurabilir hem doğuştan olan hem de sonradan oluşan şekil bozukluklarından kurtulabilirsiniz. Meme estetiği ameliyatları dahilinde aşırı büyük memeler küçültülebilir, istenilenden daha küçük memeler büyültülebilir, yıllara meydan okuyamayan ve sarkan memeler dikleştirilir ve asimetrik memeler simetrik bir görüntüye kavuşturulur.

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Süreç

Hastaların ameliyattan sonraki süreçte en çok merak ettiği şey göğüslerinin nasıl bir görüntüye sahip olacağıdır. Bu yüzden meme büyütme ameliyatı öncesinde hastanın istekleri ve beklentileri dinlenir ve buna göre bir yöntem seçilir. Hastanın beklentileri dahilinde seçilen uygulama bazı faktörlere bağlı olarak da değişmektedir. Bunlar şöyle sıralanır:

  • Hastadaki göğüs kafesinin genişliği
  • Hastanın boy ve kilo orantısı
  • Memelerin ameliyattan önceki büyüklüğü
  • Derinin elastikiyeti
  • Ameliyattan önceki meme dokusundaki taban ölçüleri
  • Meme başının konumu

Gibi faktörler muayene esnasında belirlendikten sonra hastaya en uygun olan yönteme karar verilir.

Meme büyütme ameliyatlarının dışında aşırı büyük göğüslere sahip insanların hem fiziksel açıdan güzel görünme kaygısıyla hem de çeşitli sağlık sorunlarını meydana getirmesinden kaynaklı meme küçültme ameliyatları uygulanır.

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi Süreç

Bazı hastalardan her ihtimale karşı mamografi istenir. Hastanın memelerinin boyutları, deri ve meme bezi özelliklerine göre kullanılacak tekniğe ve anestezi türüne karar verilir. Adet dönemlerinde yapılmaması gereken bu ameliyat göğüste hassasiyet ve gerginlik oluştuğundan sakıncalıdır. Yara iyileşmesini olumsuz yönde etkilediğinden doktorun sizi uyardığı tarihten itibaren sigara kullanımına son vermelisiniz. Ameliyattan 3 - 4 gün önceye kadar yumuşak gıdalar alınmalı ve posalı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Ameliyattan önce 6 - 8 saat aç boyunca kalınmalıdır.

Ek bilgiyi https://www.fbm.com.tr adresinden edinebilirsiniz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın yıldızlar Cannes festival jürisine hükmediyor
Kadın yıldızlar Cannes festival jürisine hükmediyor
CHP lideri; 24 Haziran'da seçimleri kazanacak
CHP lideri; 24 Haziran'da seçimleri kazanacak