Medyum Ali Gürses: Bir havas ilmi üstadı

Medyum Ali Gürses: Bir havas ilmi üstadı
Medyum Ali Gürses: Bir havas ilmi üstadı ahmet
Bu içerik 5184 kez okundu.

medyum ali hoca

Maneviyata dair ilimler diğerlerine kıyasla çok daha farklı ve detaylı bir eğitim süreci gerektiriyor. Vefk de dahil olmak üzere çok sayıda çalışmanın yapılabilmesi için mutlaka bu ilimler konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Ülkemizde de oldukça popüler olan manevi çalışmaların temelinde yatan havas ilmi, Medyum Ali Gürses gibi temsilcilerin elinde korunmayı başarıyor. Medyum Ali Hoca gibi isimler, kadim dönemlerden günümüze ulaşan havas yöntemlerini en iyi şekilde koruyarak, bozulmadan gelecek nesillere aktarılmasını ve insanların manevi alemlerden tam anlamıyla yararlanabilmesini sağlıyor.

Havas İlmi Nedir?

Havas ilmi kadim dönemlerden kalan, duaların gücünü kullanarak insanlara yardım etmeyi hedefleyen özel bir ilim olarak biliniyor. Bu ilmin ortaya çıkışı hakkında pek çok söylenti bulunuyor. Fazlasıyla gizli tekniklere ve yöntemlere sahip olan havas konusunda eğitim almamış bir kişinin çalışma yapabilmesi mümkün olamıyor.

Medyum Ali Gürses gibi medyumlar, bu ilmi el verme yöntemi ile öğrenmekte. Geçmişten bugüne aynı şekilde aktarılan havas, sadece üstat bir medyumun anlatımı ve öğrencilerine verdiği bilgiler ile aktarılıyor. Her ne kadar etrafta havas ilmi ile ilgili anlatımlara sahip kitaplar, yazılar bulunuyor olsa da gerçek havas ilmi sadece sözlü şekilde, bu işe hayatını adayan kişilere veriliyor.

Havas İlminde Uzmanlaşmak Çok Zor

Havas ilmi diğer ilimlere kıyasla çok daha zor bir konu olarak biliniyor. Medyum Ali Hoca da dahil olmak üzere havas üstatlarının tamamının bu ilmi öğrenebilmek için ciddi bir çaba göstermesi gerekiyor. Bu çaba hem teorik bilgilerin alınması hem de bunların pratiğe dökülebilmesi için büyük önem taşıyor.

Havas, gizli tutulan bir ilim olduğu için çoğu zaman yazılı kayıtlar içinde tutulmuyor. Bu ilmin bilgisi sadece üstatlar tarafından, el verme yöntemi gibi tekniklerle aktarılıyor. İlmin hem bozulmadan korunabilmesi hem de kötü niyetli insanlar tarafından kullanılmaması adına gerçek havas bilgisinde bu yönteme başvuruluyor.

Bugün havas konusunda söz sahibi olan Medyum Ali Gürses gibi isimler, bu ilimde uzmanlaşmak için kimi zaman dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim almaya gidiyor. Üstatlardan alınan bu eğitimler sadece bu alanda profesyonel olarak ilerlemek isteyenlere veriliyor.

Türkiye Havas Konusunda Söz Sahibi Bir Merkez

Dünyada, Mısır ile birlikte havas ilmi konusunda söz sahibi olan ülkeler arasında gösterilen Türkiye’de, Medyum Ali Gürses gibi isimler sayesinde bu alanda daha fazla bilgi ediniliyor. Havas gibi kadim ilimlerin tanınması ile birlikte, pek çok yetenekli insan bu alana yönelerek daha küçük yaşlardan itibaren tespit edilebiliyor.

Dünyanın her yerinden manevi çalışmalar için talep alan Medyum Ali Hoca gibi isimler, havas da dahil olmak üzere, ledün, numeroloji ve benzeri pek çok kadim ilim vesilesiyle insanlara yardımcı oluyor. Bu durum, Türkiye’nin özellikle manevi ilimler konusunda her geçen gün daha fazla söz sahibi olmasını sağlıyor.

Medyum Ali Gürses'e telefon (0535 590 62 75) veya e-posta (medyumalibey@gmail.com) yoluyla ulaşabilmek mümkün.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere