Mebbis giriş

Mebbis giriş
Mebbis giriş Admin
Bu içerik 1336 kez okundu.

 

İlk defa duyanlar için Mebbis, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri adı verilen projenin kısaltılmış ismidir. Bir online Milli Eğitim Bakanlığı elektronik yazılımı olmakla birlikte, Mebbis giriş hakkı yalnızca öğretmenlere tanımaktadır. Hali hazırda herhangi bir eğitim kurumunda öğrenci olarak kayıtlıysanız ya da T.C. M.E.B.’na bağlı bir özel ya da devlet okulunda öğretmenlik vazifenizi yerine getiriyorsanız, Mebbis projesini kullanabilirsiniz.

 

 

 

Mebbis projesinin etkin olarak kullanılan iki alt kapsamı vardır. Bunlardan biri E-Okul iken, bir diğeri ise EBA’dır. Her iki çözüm de öğrenciler ve öğretmenler için oluşturulmuştur. Mebbis’e giriş adresi https://mebbis.meb.gov.tr/ olup, öğretmenler sisteme giriş için e-devlet ile bağlan seçeneğinden faydalanabilir ve sisteme kolayca erişim sağlayabilirler.

 

 

 

E-Okul Mebbis Giriş

 

 

E-Okul Mebbis giriş, öğrenci programı çerçevesinde eğitim gören öğrencilerin kişisel bilgilerine erişim yapabilmek için kullanılan bir yazılım ve internet sitesidir. Öğrencinin bağlı bulunduğu kamu kurumunda nasıl eğitim gördüğü, ders programı, devamsızlık gibi bilgiler E-Okul’da yer alır. Ayrıca öğretmen adı, sınıf bilgisi, okul kayıt bilgisi, okul numarası gibi bilgiler de yine E-Okul ortamında kolaylıkla kontrol edilebilir. Dönem sonları ve yılsonlarında ise karne bilgisi, yine E-Okul ortamına aktarılmaktadır. E-Okul Mebbis veli ve okul yönetimi girişi ayrı ayrı yapılmaktadır. E-Okul giriş adresi ise https://eokulyd.meb.gov.tr şeklindedir.

 

 

 

Mebbis Giriş EBA

 

 

Eğitim Bilişim Ağı olarak bir Milli Eğitim Bakanlığı projesi olan Mebbis’e bağlı çalışan sistem, kısaca EBA olarak da adlandırılmaktadır. Son aylarda sıkça kullanılan bu sistem, uzaktan eğitimin bir parçası haline gelmiş ve öğrencilere farklı kanallar üzerinden hizmet vermiştir. EBA sistemine giriş.eba.gov.tr adresinden erişilebilir. T.C. Kimlik Numarası ve EBA şifresi ile erişim sağlanması oldukça kolaydır. Sistem, Mebbis giriş işlemleri ile öğretmenlere açık bulunmaktadır. Mebbis EBA projesi kapsamında, TRT EBA Tv oluşturulmuş ve internet erişimi olmayan öğrenciler için günün belirli saatlerinde, öğrencinin sınıfına göre ders verilmesi amaçlanmıştır.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere