takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
 Masaya yerleştirilen 'Corona tahvilleri' konusu

Masaya yerleştirilen 'Corona tahvilleri' konusu

Yunanistan da dahil olmak üzere dokuz Avrupa Birliği ülkesi, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'e yazdığı bir mektupta, bloğun koronavirüs pandemisinin ekonomik etkisiyle mücadele etmek için bir Eurobond yayınlamasını istedi.

Masaya yerleştirilen 'Corona tahvilleri' konusu
Masaya yerleştirilen 'Corona tahvilleri' konusu Admin
Bu içerik 2048 kez okundu.

 

Başbakan Kyriakos Mitsotakis'in yanı sıra mektup Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve İtalya, Portekiz, Belçika, İrlanda, Slovenya ve Lüksemburg Başbakanları tarafından imzalandı.

Farklı ülkelerden gelen menkul kıymetleri birleştirecek yeni bir borçlanma aracı olan “korona tahvilleri” ni talep eden mektup İtalya ve İspanya'nın inisiyatifiyle geldi. Yunanistan'ın Güney'de bu girişime katılan son ülke olduğu bildirildi.

Çarşamba günü ve Perşembe günkü Avrupalı ​​liderler tarafından yapılan koronavirüsle ilgili üçüncü video konferansından önceki mektupta, “Bir Avrupa kurumu tarafından piyasaya fon sağlamak için çıkarılan ortak bir borç aracı üzerinde çalışmamız gerekiyor” dedi.

Michel'e yazılan mektupta, "Bu ortak borçlanma aracının, tam olarak verimli olması ve devir risklerinden kaçınılması için yeterli büyüklük ve uzun vadeye sahip olması gerekir," dedi ve diğer araçların araştırılması gerektiğini de ekleyerek, "korona ile ilgili özel bir fon gibi AB bütçesinde harcamalar ”ifadesini kullandı.

Salı günü, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'nin avro bölgesi maliye bakanlarından, koronavirüs pandemisine yardımcı olmak için bir kerelik “korona tahvilleri” ihraç etmesini istemelerini istediği bildirildi.

Ancak, öneri Kuzey ülkeleri tarafından reddedildi. Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Finlandiya ve özellikle fikri şiddetle reddetti.

Bu arada, Yunanistan Sağlık Bakanlığı temsilcisi Sotiris Tsiodras Çarşamba günü 78 yeni koronavirüs vakası açıklayarak yeni toplam sayıyı 821'e çıkardı.

Yetkili, ölüm oranının iki yeni ölümle 22'ye yükseldiğini söyledi. Tsiodras, hastanedeki 134 kişiden 53'ünün yoğun bakımda olduğunu belirterek, 36 hastanın iyileştiğini söyledi. Sağlık yetkilileri, 10.000'den fazla test gerçekleştirdiğini söyledi. 

Şimdiye kadar, teyit edilen vakaların sayısında ciddi bir artış olmadı, ancak Tsiodras, önlemleri alan toplulukların bunu virüsün hızlı bir şekilde yayılmasına katkıda bulunma riski altında olduğu konusunda uyardı. 

Aynı zamanda, Yunanistan'ın kuzeyinde Trakya'daki Echinos köy topluluğu, olağandışı sayıda enfeksiyonun kaydedilmesinden sonra Çarşamba öğleden sonra 7 Nisan'a kadar kilitlendi.

Sivil Savunma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, Çarşamba günü İskeçe hastanesinde ölen 66 yaşındaki bir erkek de dahil olmak üzere, son altı gün içinde daha geniş bölgeden dokuz kişinin pozitif test yaptığını söyledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yorgun Gazze, İsrail saldırılarının ortasında Ramazan Bayramı'nı kutladı
Yorgun Gazze, İsrail saldırılarının ortasında Ramazan Bayramı'nı kutladı
Türkiye, Filistin için daha fazla eylem çağrısı yapıyor
Türkiye, Filistin için daha fazla eylem çağrısı yapıyor