Manuel ve Otomatik Sigara Sarma Makineleri

Manuel ve Otomatik Sigara Sarma Makineleri
Manuel ve Otomatik Sigara Sarma Makineleri Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

                Sigara sarma işlemleri genel olarak tütüncüler tarafından gerçekleştirilirken, elbette ki yine ekonomik bir sigara tüketimi gerçekleştirebilmek için kişiler de kendi imkânları ile tütün sarım işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu konuda sizlere http://www.sigarasarmamakinasi.web.tr/ çeşitleri yardımcı olurken, çeşitleri şöyledir.

  • Manuel tütün sarma makineleri
    • Elektrikli manuel makineler
    • Elektriksiz manuel kullanım
  • Otomatik tütün sarma makineleri
    • Tam otomatik
    • Yarı otomatik

Elbette ki manuel olarak tanımlanan makinelerde, yine hem elektrikli hem de elle kullanılabilme özelliği de mevcut olabilmektedir. Örnek olarak tütünü haznelere eliniz ile yerleştirirken, tütün sarma işlemi otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Bu durumda da farklı bir ürün tasarımı kendi gösteriyor.

Direkt olarak manuel kullanıma sahip olan ürünleri zaten biliyorsunuz. Plastik bir tasarıma sahip olurken, bir ya da birkaç tane filtre takma noktası olan bu ürünler, hazneye tütün koyduktan sonra, filtre takılarak, sonrasında ise kolun çek bırak tekniği ile çalıştırılması gerekiyor.

Hızlı tütün sarma makineleri

                İlk çeşit arasında yer alan manuel cihazlar aslında çok hızlı denmesi mümkün değildir. Bu durumda el alışkanlığız hızınızı artıracaktır. Fakat diğer elektrikli olan cihazlar, saatte sardığınız tütün miktarını bir hayli artırabilecektir. Yine bunun yanı sıra elbette ki tam otomatik elektrikli tütün sarma makinası 1 saat içerisinde ciddi miktar tütün sarma işlemine yardımcı olmaktadır.

Otomatik makine nasıl bir tasarıma sahip?

                Bu makineler genel olarak mühendislik ürünü olarak piyasaya sürülüyor. Sosyal medya platformlarında da oldukça yaygın olurken tanıtım videoları da bir hayli öğretici aslında. Fakat sorunları da aynı şekilde var. Çünkü kişiler, tütün nem miktarlarını elleri ile ayarlamak zorunda kalırken, bazı ısıtıcılar kullanarak kurutsalar da maalesef tam ayarı tutturmak mümkün olmuyor. Böylelikle de makinelerden verim almak zor oluyor. Bu konuda detay için, otomatik sigara sarma makinesi kullanımı başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Daha fazla yatırımcı için Altın Vizeler
Daha fazla yatırımcı için Altın Vizeler
Geleceğin sporcuları bu tesislerde yetişecek
Geleceğin sporcuları bu tesislerde yetişecek