Manchester saldırısı: En üst düzey ABD'li diplomat medya sızıntılarını kınadı

Manchester'daki ABD medyasına yapılan saldırı soruşturmaları kaçırıldı ve İngiltere'deki en büyük ABD'li diplomatın söylediği gibi "durdurulacak" dedi.

Manchester saldırısı: En üst düzey ABD'li diplomat medya sızıntılarını kınadı
Manchester saldırısı: En üst düzey ABD'li diplomat medya sızıntılarını kınadı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Lewis Lukens, BBC'ye verdiği demeçte onları "açık bir şekilde" kınadı ve sorumlu kişileri belirlemek için harekete geçecekti.
Polis, Pazartesi akşamı 22 yetişkin ve çocuğun öldürüldüğü bombalı saldırıdan bu yana yapılan sekiz tutuklamayı önemli olarak nitelendirdi.
Yetkililer, baskınlarda ele geçirilenlerin "çok önemli" olduklarına inanıyorlar.
New York Times Çarşamba günü, İngiliz polisi ve hükümet yetkililerini, saldırıdan enkaz alan fotoğrafları gösteren fotoğrafları öfkelendirdi.
Büyük Manchester Polisine "öfkeli" oldukları söylenerek ABD ile bilgi paylaşımını bırakacaklarını söyledi.
Baş müfettişi Ian Hopkins, sızıntının aileleri "zaten kaybolmaları yüzünden korkunç derecede acı çekti" sıkıntısı yaşadığını söyledi.

New York Times gazetesi, "resimler ne de mağdurlara saygısızlık" olduklarını söyleyerek fotoğrafları yayınlama kararını savundu.
Ancak BBC ile yapılan röportajda ABD'nin Birleşik Krallık Büyükelçisi Lukens şunları söyledi: "Majesteleri'nin hükümetinden mesajı yüksek sesle duyduk ve kaygılarını kabul ediyoruz ve harekete geçmeye kararlıyız.

Atlantik genelindeki istihbarat işbirliğiyle "her iki ülkemiz de daha güvenli" fakat BBC Radyo 4'ün Dünya Birinci Dünyasına "bununla nasıl birlikte çalıştığımızı belirlemek İngiltere'ye kalmıştı" dedi.
"Bu sızıntılar çok kötü, ve yine onları mümkün olduğunca güçlü sözlerle ifade edelim; onları kınamaktayız ve araştırmaya ve uygun önlemi almak konusunda kararlıyız."
Polis, Manchester doğumlu bir intihar bombacısı Salman Abedi'nin, Libya kökenli bir ailenin bir ağın bir parçası olarak hareket ettiğine inanıyor.
Whitehall kaynakları, 22 yaşındaki Abedi'nin güvenlik hizmetleri tarafından "riskleri gözden geçirilmekte olan" insanlar arasında yer aldığını söyledi.
23 yaşındaki bombacının ağabeyi İsmail, tutuklanan sekiz erkek arasında yer alıyor. Bir kadın da tutuklandı ancak o zamandan beri serbest bırakıldı.
Kontrollü patlamaları içeren baskınlar, şehir merkezinde ve Manchester'daki Moss Side bölgesinde bir evde gerçekleştirildi.

Bu arada Kraliçe, Manchester Manchester Çocuk Hastanesi'ne birkaç yaralı ve acil servis üyeleri ile görüştü.
Ziyareti sırasında Manchester'a ve şehrin saldırıya cevaben verdiği olağanüstü yoldan övgüyle söz verdi.
Abedi, çocuklar, ergenler ve diğerleri Manchester Arena'nın oditoryumundan çıkarken Ariana Grande konserinin sonundaki "cıvata ve somunları" bombasını patlattı.
Ebeveynler de dahil olmak üzere diğerleri, bomba patladığında fuayede ailenizi ve arkadaşlarınızı toplamayı bekliyorlardı. Patlama 22 kişi öldü ve 116 kişi yaralandı.

Daha önce, bir dakika sessizlik, mağdurları onurlandıran ofisler, halk meydanları ve evlerde kaldı.
Manchester'ın St Ann Meydanı'nda, mükemmel gözlemlenen bir sessizlik ardından alkış, alkışlar ve Oasis'in Şarkı "Öfkeye Geri Dönmeyin" şarkılarının kendiliğinden bir şekilde sergilenmesini izledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
uguz42429     2018-05-21 1000000takipci 1000000fotografimi begeniistiyorum
Ömer Yiğit     2018-05-12 Nova, son derece profesyonel bir çeviri ofisi. Herkese tavsiye ederim.
Acracr     2018-05-04 Alışveriş yapmadan önce ekşide ve şikayet var da arattım mosmoda.com ile aynı şirket dolandırıcı diye yorum yapıldığından vazgeçtim..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor
Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor
Ankara, ABD'nin F-35'in Türkiye'ye teslimini askıya alırsa misilleme yapmak
Ankara, ABD'nin F-35'in Türkiye'ye teslimini askıya alırsa misilleme yapmak