Lohusa Tacı ve Bebek Mevlüdü

Lohusa tacı, yeni doğum yapmış annelere denilen lohusa kelimesinden gelmektedir.

Lohusa Tacı ve Bebek Mevlüdü
Lohusa Tacı ve Bebek Mevlüdü zgtanitim
Bu içerik 0 kez okundu.

Lohusa tacı, yeni doğum yapmış annelere denilen lohusa kelimesinden gelmektedir. Yeni doğmuş annelerin süslenmek için başlarına takmakta oldukları taç ise lohusa tacı olarak isimlendirilmektedir. Doğum yapmak, annelerin hepsinin hayatında en özel olarak nitelendirebilecekleri bir andır. Dolayısıyla bu olayı kutlayabilmek için eşitli süsler kullanmaktadırlar. Yıllardır doğum yapmış anneler lohusa tacı olarak isimlendirdiğimiz bu taçları kullanmakta ve daha sonra eğer isterlerse de, bunları saklayabilmektedirler. Eskiden yalnızca kırmızı kurdele olarak kullanılan lohusa tacı günümüzde birbirinden güzel renkler ve çiçeklerle süslenmektedir. Bu renkler ve çiçekler son derece şık olarak dikkat çeker. Lohusa tacı genellikle lohusa terlikleriyle birlikte satılmaktadır ve doğum yapacak olan birçok anne de lohusa tacını kullanmaktadır.

Bebek mevlüdü ise, doğmuş olan bebeğe yönelik bir etkinliktir. Tanıdıklar bir araya toplanarak bebeğin dünyaya gelişini kutlamak üzere dualar okur. Buna mevlüd adı verilir. Bebek mevlüdü sırasında lohusa olan anne en güzel kıyafetlerini giymektedir. Bu etkinlik sırasında davetlilere birçok hediye verilmektedir. Bebek şekerleri, kolonyalar, sabunlar ve çok farklı hediyeler seçilmektedir. Bebek mevlüdü esnasında ihtiyacınızı karşılayabilecek olan süslere de firmamız üzerinden sahip olabilirsiniz. Genellikle küçük hediyelerin verildiği bebek mevlütleri uzun yıllardan beri ülkemizde süregelen bir görenek olarak dikkat çekmektedir. Bebek mevlüdü, sırasında dağıtılacak olan süsler hazır olarak alınabileceği gibi, el emeği olarak da yapılabilmektedir. Ancak bu genellikle çok uzun süreceğinden ötürü tercih edilmez. Daha fazla bilgi almak ve lohusa tacı veya bebek mevlüdü için hazırlanmış özel tasarım ürünlerden almak için Pengu Bebek https://www.pengubebek.com/ adresini ziyaret edebilir ve online olarak siparişinizi verebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek