Lohusa Tacı ve Bebek Mevlüdü

Lohusa tacı, yeni doğum yapmış annelere denilen lohusa kelimesinden gelmektedir.

Lohusa Tacı ve Bebek Mevlüdü
Lohusa Tacı ve Bebek Mevlüdü zgtanitim
Bu içerik 0 kez okundu.

Lohusa tacı, yeni doğum yapmış annelere denilen lohusa kelimesinden gelmektedir. Yeni doğmuş annelerin süslenmek için başlarına takmakta oldukları taç ise lohusa tacı olarak isimlendirilmektedir. Doğum yapmak, annelerin hepsinin hayatında en özel olarak nitelendirebilecekleri bir andır. Dolayısıyla bu olayı kutlayabilmek için eşitli süsler kullanmaktadırlar. Yıllardır doğum yapmış anneler lohusa tacı olarak isimlendirdiğimiz bu taçları kullanmakta ve daha sonra eğer isterlerse de, bunları saklayabilmektedirler. Eskiden yalnızca kırmızı kurdele olarak kullanılan lohusa tacı günümüzde birbirinden güzel renkler ve çiçeklerle süslenmektedir. Bu renkler ve çiçekler son derece şık olarak dikkat çeker. Lohusa tacı genellikle lohusa terlikleriyle birlikte satılmaktadır ve doğum yapacak olan birçok anne de lohusa tacını kullanmaktadır.

Bebek mevlüdü ise, doğmuş olan bebeğe yönelik bir etkinliktir. Tanıdıklar bir araya toplanarak bebeğin dünyaya gelişini kutlamak üzere dualar okur. Buna mevlüd adı verilir. Bebek mevlüdü sırasında lohusa olan anne en güzel kıyafetlerini giymektedir. Bu etkinlik sırasında davetlilere birçok hediye verilmektedir. Bebek şekerleri, kolonyalar, sabunlar ve çok farklı hediyeler seçilmektedir. Bebek mevlüdü esnasında ihtiyacınızı karşılayabilecek olan süslere de firmamız üzerinden sahip olabilirsiniz. Genellikle küçük hediyelerin verildiği bebek mevlütleri uzun yıllardan beri ülkemizde süregelen bir görenek olarak dikkat çekmektedir. Bebek mevlüdü, sırasında dağıtılacak olan süsler hazır olarak alınabileceği gibi, el emeği olarak da yapılabilmektedir. Ancak bu genellikle çok uzun süreceğinden ötürü tercih edilmez. Daha fazla bilgi almak ve lohusa tacı veya bebek mevlüdü için hazırlanmış özel tasarım ürünlerden almak için Pengu Bebek https://www.pengubebek.com/ adresini ziyaret edebilir ve online olarak siparişinizi verebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı