Küresel Türkiye karşıtı propaganda başarısız olacak

Küresel Türkiye karşıtı propaganda başarısız olacak

24 Şubat'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yalanlarına dayanan küresel bir Türkiye karşıtı propaganda başarısız olacağını söyledi.

Küresel Türkiye karşıtı propaganda başarısız olacak
Küresel Türkiye karşıtı propaganda başarısız olacak Admin
Bu içerik 421 kez okundu.

 

"Yalanı, iftiraları ve çarpıklıkları temel alan dünya çapında bir propaganda savaşı başlatmak, Türkiye ile başa çıkamayanlar tarafından işe yaramayacak"

Erdoğan, il kongresinde, güneydeki Kahramanmaraş ilinde bulunan İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tarafından söyledi. 

"Suriye ile sınırlarımız boyunca bir terör koridoru kurarak bizi kız kardeşlerimizden ve kardeşlerimizden alıkoymak istiyorlar. Silahları terör örgütleriyle birleştirmekten çekinmiyorlar. [Terörist] yapının silahlarını ve kanatlarını parçalayacağımızın farkında değiller, çünkü bunlar tamamen biçimlendirmek ve yok etmek için çabalıyorlar. Er ya da geç terör örgütlerini ve onların arkasındaki örgütleri çökerteceğimize inanıyoruz "dedi.

Erdoğan, "Bizi dün Türkiye gibi gören ve bize bu şekilde davrananlar gerçeği kademeli olarak anlamaya başlayanlar" dedi. 

Erdoğan, operasyon sırasında siviller hedef alındığına dair iddiaları reddetti. 

"Sivillere saldırmak bizim kanda değil, sizin yerinize" dedi. O, ülkenin ekonomiden demokrasiye kadar birçok konuda küresel bir ses çıkarmaya kararlı olduğunu söyledi. 

Rehn, Türkiye'nin canlanması bölgede ve dünyadaki birçok toplumu motive ettiğini de sözlerine ekledi. 

Eski sömürgecileri ve "gönüllü" köleyi eleştirerek, terörizmin yok edilmesi, sömürgeciliğe geri çekilmesini önlemek açısından çok önemli olduğunu söyledi. 

Türk ordusu Afrin'de 1.951 teröristi "etkisiz hale getirdi"

Erdoğan, Suriye'nin kuzeybatı Afrin bölgesindeki Zeytin Şubesi'nin kuruluşundan bu yana toplam 1.951 YPG militanının "etkisiz hale getirildiğini" söyledi.

Erdoğan'ın sözleri, Osmaniye'nin güneyindeki ildeki bir AKP kongresinde geldi. 

Türk yetkililer genelde "nötralize etme" terimini, hedeflerin ya teslim olduklarını, öldüklerini ya da öldürüldüklerini gösterdiklerini belirtmek için kullanmaktadırlar. 

Erdoğan ayrıca Doğu Ghouta'daki Suriye rejiminin bombardımanına çarptı. 

"Bir ülkenin Doğu Ghouta'da devam eden zulmü birkaç gün boyunca ciddi şekilde tepki gösterdiğini gördünüz mü veya duydunuz mu?" Erdoğan dedi.

"Hâlâ Esad'le bir araya gelelim diyen o acımasız insanlar var" On milyon vatandaşını öldüren bir katille teşvik etmek için onarmak için ne var? " Diye sordu Erdoğan.

 

Erdoğan propaganda Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi