Korku veren hala çok popüler ama tar-rah matey'e elveda diyorlar

Yeni bir araştırmanın ortaya koyduğu gibi, daha geniş bir dünya ile iletişim kurma ihtiyacı, 90'lı yılların samimi ve yakın örgütlü topluluklarından uzaklaşmak, İngiliz halkının son yirmi yılda nasıl konuştuğunu değiştirdi. Yeni bir çalışma bugünün İngiltere'sindeki enformel sohbet sohbetinin en karakteristik sözcüklerine bakıyor.

Korku veren hala çok popüler ama tar-rah matey'e elveda diyorlar
Korku veren hala çok popüler ama tar-rah matey'e elveda diyorlar Admin
Bu içerik 66 kez okundu.

 

Lancaster Üniversitesi ve Cambridge University Press'in çalışması, günümüz İngiltere'sindeki enformel sohbet sohbetinin en karakteristik sözcüklerine bakıyor.

Ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde internet çağımız, kullandığımız sözcükler üzerinde büyük bir etkiye sahipti.

1990'lı yıllarda 'kasetler', bugün 'e-posta', 'İnternet', 'Facebook', 'Google', 'YouTube', 'web sitesi', 'Twitter', 'texted' ve 'ipad' ile büyülene karşın fatura.

'Yirmi dört' şu anda yaşadığımız açık alanlı topluluğu yansıtıyor - "cobbler" ve "oyun okulunun" sözlüğümüzde yüksek olduğu bir dünyadan uzakta.

Çalışmaya göre, sözlü çöp tenekesi için 'İzinli' ve 'tarak' başı iyi ve gerçekten 'tar rah' a elveda.

Daha önceki bir çalışmada 'muhteşem' yerine geçen 'Harika', hala popüler ve şimdi ilk 15'te 'kitlesel' olarak katılıyor.

Kroket kelimesi, 'mucking', whatsername ',' golly 've' matey 'gibi ifadelerle birlikte bir hit aldı.

'Boxer', 'crossword' ve 'draft' hepsi 1990'lı yılların ilk 15'inde yaşıyordu.

Yeni gelen 'Yoga' kendisini rahatlıkla mevcut ilk 15'e indiriyor.

Aynı ekibin daha önceki bir çalışması, 1990'lı yıllardan gelen verileri, 2012 yılından sonra toplanan yeni milyonlarca kelimeden oluşan iki milyon kelimeyle karşılaştırdı. Şimdi, ekip daha fazla veri toplamış ve aynı 1990'ların koleksiyonunu 2012 yılına kadar 5 milyon kelimeyi kapsayan daha büyük bir koleksiyonla karşılaştıracaktır -2015. Bu yılın sonunda, 2012-2016 yıllarını kapsayan 11 milyon kelimeyi halka açıklayacaklar.

Araştırmacı ve dil uzmanı olan Robbie Love, Lancaster Üniversitesi'ndeki ESRC Bilimsel Araştırmalar Merkezi'nden (CASS) 1990'lı yılların en popüler 15 sözcüğünü derledi ve bu sözler 1990'lı yıllardan bu yana en ciddi ve ilk 15 kelimeyi reddetti. Bugünlerde oldukça popüler olan 1990'larda.

"Bu bulgular, İngiliz toplumu için en önemli olan şeylerin kendilerinden bahsettiğimiz miktara yansıdığını ortaya koyuyor: Facebook gibi yeni teknolojiler gerçekten dikkatimizi çekti; Muhtemelen bundan bahsediyor "dedi. Yeni veriler, bir önceki çalışmada" muhteşem "ve" marmelat "a benzeyen bazı eski kelimeleri aradan geçen yıllarda modadan çıkmış gibi göründü.

"Çalışma, toplumun 1990'ların başından bu yana ve çevrimdışı çağın sonundan bu yana nasıl genişlediğini anlamıyor. Önceliklerimiz kapılarımızda olanlardan uzaklaşıyor. Bu sözleri yaşlı sözler kadar konuşmuyoruz Her geçen günkü sohbetten "sönmüş".


Öykü Kaynak:

Lancaster Üniversitesi tarafından 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin