Komiser göç konusunda AB'nin dayanışma çağrısında bulundu

Batı Akdeniz'deki göçmenlerin gelişi Avrupa'daki kaygıları artırırken, AB Komiseri Dimitris Avramopoulos da konuyla ilgili olarak Avrupa Birliği'ne dayanışma çağrısında bulundu ve “salt ulusal çözümlerin izolasyona yol açtığını” söyledi.

Komiser göç konusunda AB'nin dayanışma çağrısında bulundu
Komiser göç konusunda AB'nin dayanışma çağrısında bulundu Admin
Bu içerik 696 kez okundu.

 

“Herkesi mültecilere katılmaya ikna etmeye çalışıyoruz. Şimdiye kadar, bazıları bunu yapmaya hazır değil. Fakat şimdi dayanışma çok önemlidir, ”Avrupa göç ve içişleri komiseri Almanya'nın Handelsblatt'ına herhangi bir özel ülkeye isim vermeden anlattı. Yunan yetkilisi, düzensiz göçü engellemek için İspanya sınır muhafızlarını desteklemeye yönelik acil AB yardımını duyurmak üzere Madrid'i ziyaret etmeden söz ediyordu.

Avramopoulos, 2015 yılında Almanya, Fransa ve Hollanda'nın mülteci krizinin ardından Avrupa değerlerine kadar yaşadığı için övgüler yağdırmasından sonra “tüm üye devletleri aynı şeyi yapmaya ikna etmeye” çalışacağını söyledi.

“Adil yük paylaşımı çok önemli ve dayanışma AB'nin temel bir değeridir” dedi. “Politika değerlerimizi yansıtmalı, korkularımızı değil” diye ekledi.

Avramopulos, sınır muhafazasını güçlendirmenin - muhtemelen Frontex muhafızlarının AB 'nin dış sınırı boyunca konuşlandırılmasıyla ilgili - umut vaat ettiğini ifade ederek, üye devletlerin mültecilerin dağılımı ve sözde Dublin kurallarının uygulanmasına ilişkin süregelen farklılıklarını çözmeleri yönünde ikna edebiliyorlar.

“AB'de, sadece birkaç üye devletin omuzlarına yük getirmeyen, krize karşı bir sisteme ihtiyacımız var” dedi.

Göçmen karşıtı doğu AB ülkelerindeki bir kazıda Avramopulos, “politikacıların sadece ahlaki sorumluluklarını değil, aynı zamanda tarihsel sorumluluklarını da hatırlamaları gerektiğini” söyledi.

“Geçmişten milliyetçiliğin ve sert sınırların çatışmalar ve hatta savaşlar üretebileceğini biliyoruz. Bugünün popülist anlatıları ortak geleceğimiz üzerinde karanlık bir bulut haline gelebilir. ”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Ailemi Seviyorum Projesi Başladı
Denizli'de Ailemi Seviyorum Projesi Başladı
Denizli'de Kalitesiz kömüre geçit yok
Denizli'de Kalitesiz kömüre geçit yok